Już niebawem nowe "Potyczki Algorytmiczne"

08-05-2008, 07:35

Ruszyły już rundy próbne konkursu programistycznego „Potyczki Algorytmiczne 2008”. Prawdziwe zmagania rozpoczynają się jednak 13 maja i wciąż można się zarejestrować. Startować może każdy bez względu na wiek i wykształcenie.

By wziąć udział w konkursie, należy się zalogować na stronie internetowej www.konkurs.adb.pl. Runda próbna, rozpoczęta 5 maja, jest próbą szerokiego grona pasjonatów informatycznych i algorytmicznych. Trwa ona do 9 maja, lecz prawdziwe zmagania w trakcie rund wirtualnych maj swój początek 13 maja.

Klasyfikacja po szóstej rundzie, 21 maja, wyłoni najlepszą dwudziestkę, zaproszoną na finały 6-7 czerwca br. Podczas decydującej pięciogodzinnej rundy, która odbędzie się w Centrum Badań i Rozwoju firmy ADB w Zielonej Górze 7 czerwca, 20 najlepszych rozwiązywać będzie od 5 do 7 zadań. To one zadecydują o rankingu finałowym i wtedy poznamy "Algorytmistrza Roku".

Plakat konkursu
fot. - Plakat konkursu

W konkursie można wygrać notebooki Dell, dyski WD 160 GB oraz koszulki. Zajęcie dobrego miejsca będzie też atutem na rynku pracy. W przeszłości w "Potyczkach Algorytmicznych" brało udział 11 tys. uczestników, a wśród zwycięzców byli laureaci międzynarodowych konkursów takich jak Imagine Cup i TopCoder.


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy