Junior Internet - Twoja droga do sukcesu!

PATRONAT MEDIALNY 05-04-2011, 11:54

Nie masz jeszcze ukończonych 19 lat? Jesteś kreatywny, pełen pomysłów, interesujesz się internetem? Chcesz porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z całej Polski, a nawet Europy? Nie wahaj się ani chwili dłużej i zgłoś swoją stronę internetową, grafikę lub swój esej o internecie do Projektu Junior Internet!

O PROJEKCIE

Junior Internet adresowany jest do młodych ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze 19 lat
i interesującą się tematyką internetową. Projekt ma na celu danie im szansy na pokazanie swoich prawdziwych talentów i udowodnienie, że są w stanie tworzyć profesjonalne prace. Junior Internet jest platformą, dzięki której otrzymają oni możliwość promocji własnych prac i umiejętności, a także rozpoczęcia współpracy z firmami sektora IT.

Junior Internet składa się z czterech konkursów:Junior Internet

 • JuniorWeb – gdzie młodzi ludzie mogą rejestrować całe strony internetowe lub komponenty oraz inne projekty, takie jak platformy sklepów internetowych, CMS-y itp.
 • JuniorDesign – to konkurs, który na najlepsze prace graficzne oraz wirtualne szaty stron internetowych.
 • JuniorText – jest przedsięwzięciem polegającym na wyborze najlepszych tekstów literackich na temat „Internet 2021”.
 • JuniorUrban – to specjalny konkurs promujący postawy obywatelskie młodzieży, która tworzy strony i projekty internetowych miast, gmin
  i urzędów, jak również społeczności lokalnych i regionalnych.

Młodzi ludzie, którzy zarejestrowali swoje prace w przynajmniej jednym z konkursów zostają zaproszeni na Międzynarodową Konferencję Projektu Junior Internet, gdzie laureaci oprócz cennych nagród (których łączna wartość przekroczyła w ubiegłym roku 15 tysięcy złotych) otrzymują szansę prezentacji swoich prac przed specjalistami z branży IT, dziennikarzami i utalentowanymi rówieśnikami.

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA 2011

W tym roku, oprócz polskiego finały Konferencji, odbędzie się również międzynarodowe seminarium Projektu Junior Internet - 15.04.2011 roku na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Podczas tegorocznej Konferencji planowane jest m.in.:

 • oficjalne nagrodzenie zwycięzców edycji polskiej oraz prezentacja ich prac w 4 kategoriach konkursowych – JuniorWeb, JunionDesign, JuniorTekst oraz JuniorUrban,
 • prelekcje zaproszonych gości:
  • Rafał Han - założyciel grupy BrightBerries - wspiera nowe przedsiębiorstwa i ludzi z wizją (www.rafalhan.com),
  • Maciej Budzich, blogger (www.blog.mediafun.pl),
 • prezentacje prac zwycięzców z pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej.

HISTORIA PROJEKTUJunior Internet

Junior Internet jest organizowany rokrocznie w Czechach, przez 10 lat. W 2006 roku również młodzi ludzie z Polski, Słowacji i Węgier otrzymali po raz pierwszy możliwość wzięcia w nim udziału. W Polsce do tej pory w Projekcie uczestniczyło ponad 749 młodych aktywnych internautów. Od 2008 roku Projekt rozwija się pod skrzydłami stowarzyszenia Semper Avanti i - podobnie jak to ma miejsce w przypadku krajów Grupy Wyszehradzkiej - jest imprezą cykliczną.

Patronat nad Projektem Junior Internet w 2011 roku objęli:

 • Prezydent Wrocławia dr Rafał Dutkiewicz,
 • Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Organizatorem Projektu Junior Internet w Polsce jest stowarzyszenie Semper Avanti. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej witrynie internetowej Projektu:

www.juniorinternet.pl


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930