Jerzy Ryznar - jakie cechy powinien mieć dobry wójt?

26-05-2017, 13:54

Wójt gminy jest najważniejszą w niej osobą. W końcu to on podejmuje wszystkie strategiczne decyzje. Dlatego wybierając wójta, niezależnie od tego, czy będzie to gmina wiejska, czy miejska, należy wybrać osobę, która będzie w pełni zaangażowana w powierzone jej zadania. Każdy mieszkaniec danego miasta czy wsi chciałby, żeby mieszkało mu się lepiej. Dlatego tak ważny jest wybór wójta, który mu to zapewni.

Jerzy Ryznar wójt

Doskonała znajomość gminy

Wójt powinien doskonale znać potrzeby gminy. Wiedzieć, w jaki obszar trzeba w danej chwili najbardziej inwestować. Czy ludzie potrzebują bardziej skutecznej służby zdrowia, czy może dróg. Kadencja wójta trwa cztery lata. Wydaje się to bardzo dużo, ale tak naprawdę jest to niewiele czasu. Tym bardziej, jeżeli chce się być zapamiętanym pozytywnie w oczach mieszkańców i mieć szansę wyboru na kolejną kadencję.

Właśnie dlatego wójt oprócz świetnej orientacji w potrzebach gminy, powinien posiadać jeszcze inne cechy. Pierwszą z nim jest z pewnością wyższe wykształcenie. Najlepiej, żeby to było wykształcenie związane z finansami i ekonomią. Tylko taka wiedza pozwoli sprawnie, a przede wszystkim racjonalnie zarządzać gminą.

Sukcesy oraz osiągnięcia

Przed wybraniem danego kandydata dobrze jest wejść na stronę internetową, jeżeli ją posiada. Są duże szanse, że dowiemy się z niej wiele o przeszłości danej osoby, jakie osiągnięcia ma na swoim koncie. Ważne jest również to, czy kandydat jest aktywny w gminie. Na przykład, czy zasiada w radzie, czy zgłasza tam jakieś wnioski? Tylko osoba, która aktywnie dba o dobro gminy, może się sprawdzić w roli wójta.

Program wyborczy

Warto również rzucić okiem na jej program wyborczy. Jakie ma cele? W jaki sposób chce je zrealizować? Czy obiecywane przez nią inwestycje są możliwe do wykonania? Wtedy będziemy wiedzieć, czy ta osoba traktuje swoją funkcję poważnie. Jeżeli tak, to z czystym sumieniem można na nią zagłosować. Z pewnością się sprawdzi jako wójt. Będzie dbał o dobro gminy, rządził uczciwie i pozyskiwał środki na nowe inwestycje.

Więcej informacji można znaleźć na jerzy-ryznar.pl.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Jerzy Ryznar
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: