Jaś Fasola ośmiesza premiera Hiszpanii

05-01-2010, 06:58

Jeśli wierzyć przesądom powinniśmy się obawiać najbliższego półrocza w Unii Europejskiej pod przewodnictwem Hiszpanii.

Z początkiem roku Hiszpania przejęła półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Priorytetami hiszpańskiej prezydencji mają być walka z kryzysem gospodarczym, a także przyspieszenie rozmów akcesyjnych z Chorwacją, Islandią oraz Turcją. Nie obyło się jednak bez problemów. Oficjalna strona prezydencji (www.eu2010.es) już stała się przedmiotem ataku.

Na krótko na głównej stronie pojawiło się zdjęcie brytyjskiego aktora Rowana Atkinsona, znanego najbardziej z roli Jasia Fasoli. Jego pojawienie się tam nie było przypadkowe. Niedawne wydanie dziennika El Pais zamieściło wizerunek premiera Hiszpanii właśnie jako Jasia Fasoli. Był to graficzny komentarz do artykułu o zmaganiach rządu z kryzysem, który doprowadził do tego, że co piąty zdolny do pracy Hiszpan jej nie ma - podaje agencja Reuters.

Porównywanie Zapatero do Jasia Fasoli jest zresztą powszechne w tym kraju od kilku lat. Jak widać, osobie, która umieściła jego wizerunek na stronie hiszpańskiej prezydencji, chodziło przede wszystkim o ośmieszenie premiera i wytknięcie mu jego niekompetencji w sprawach gospodarczych.

Pod koniec roku w Polsce doszło z kolei do zhackowania strony Rady ds. Uchodźców. Policja podejrzewa, że była to ta sama osoba, która odpowiada za podobne ataki na witryny urzędów miast w Tarnowskich Górach i Szczecinku. Sprawca nie został jeszcze zatrzymany.


Następny artykuł » zamknij

Skype wychodzi poza komputery

Źródło: Reuters, Dziennik Internautów
Tematy pokrewne:  

tag Unia Europejskatag Hiszpaniatag hacker
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31