Japońska aplikacja umożliwiała śledzenie użytkowników

17-10-2011, 15:41

Program był przeznaczony dla nieufnych kobiet, które chciały śledzić swoich wybranków.

Brytyjski serwis Telegraph doniósł o aplikacji Kare Log, która udostępniona była na chińskim rynku. Niepokojący opis "śledzenie chłopaka" wiele osób zachęcił do testów narzędzia.

Czytaj także: Awaria BlackBerry uczyniła drogi bezpieczniejszymi?

Narzędzie było stworzone dla kobiet, które dzięki niemu mogły się dowiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się ich wybrankowie. Opłaty za aplikację pobierane były w abonamencie. Najtańsza opcja pozwalała na wyświetlanie lokalizacji urządzenia oraz stanu baterii.

Dla kobiet, które chciały wiedzieć więcej, droższy pakiet oferował również dostęp do informacji na temat innych zainstalowanych narzędzi oraz historii rozmów (włącznie z ich czasem trwania oraz godziną wykonania połączenia). Aplikacja szybko okazała się prawdziwym hitem, a w ciągu kilku tygodni pobrana została ponad 24 tysiące razy.

Japoński The Mainichi Daily News dotarł do komentarza tamtejszego ministra komunikacji na temat tego narzędzia. Jak zauważył minister: Bardzo ważne jest, czy konkretne osoby wyrażały zgodę na ich śledzenie. Polityk nie dostrzegł więc problemu w samej aplikacji, tylko w "sposobie, w jaki ją reklamowano". Choć śledzenie użytkowników nie jest rzadkością, twórca Kare Log postanowił zgodnie z sugestią zmienić opis swojego narzędzia. Obecnie aplikacja widnieje w sklepie jako program oferujący "usługi lokalizacyjne dla kochających się osób".

Czytaj także: Włamywał się do telefonów gwiazd z ciekawości


  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031