JakKupować wskaże sklepy godne zaufania

redakcja 02-07-2010, 15:41

Serwis JakKupować.pl ogłosił dzisiaj uruchomienie nowej odsłony swojego portalu. Pojawił się w nim katalog sklepów internetowych z różnych branż, działających w polskim internecie.

W dalszym ciągu na portalu znajdują się szczegółowe porady dotyczące kupowania (jak kupować bezpiecznie w internecie oraz jak wybierać produkty).

>> Czytaj też: Bezpieczne zakupy w sieci

Sonda
Jak często robisz zakupy przez internet?
  • Częściej niż raz w tygodniu
  • Raz w tygodniu
  • Raz na dwa tygodnie
  • Rzadziej niż raz na dwa tygodnie
wyniki  komentarze

- Jako że głównym celem serwisu jest popularyzowanie idei zakupów przez internet, postanowiliśmy umożliwić naszym czytelnikom wybór bezpiecznych sklepów - mówi Jarosław Banacki, twórca portalu. - By pomóc naszym użytkownikom zorientować się, czy zakupy w danym sklepie będą bezpieczne, a transakcja przebiegnie bez problemów, wprowadziliśmy tzw. Poziomy Zaufania. Sprawdzamy każdy sklep, który pojawia się w JakKupować.pl – dodaje.

Zespół specjalistów od e-commerce bierze pod uwagę kilka podstawowych kwestii, tj. funkcjonalność strony internetowej, możliwości wyboru płatności, regulamin sklepu. W wyniku takiej weryfikacji sklepy otrzymują od jednej do trzech zielonych gwiazdek. Polacy coraz częściej decydują się na zakupy online - mówi Banacki. - Taki ranking buduje zaufanie do zakupów w sieci tej grupy internautów, którzy jeszcze tego nie robili lub kupują rzadko z uwagi na obawę przed utratą pieniędzy czy otrzymania wadliwego towaru. My chcemy im pomóc – dodaje twórca JakKupować.pl

Katalog sklepów internetowych JakKupować.pl
fot. - Katalog sklepów internetowych JakKupować.pl
Serwis ma realizować trzy potrzeby użytkowników: dostępności informacji o sprawdzonych e-sklepach, pomocy przy wyborze produktów (na co zwracać uwagę) oraz przystępnej wiedzy z zakresu handlu w internecie i prawa konsumentów w sieci.

>> Czytaj też: Money: 85 procent internautów robi zakupy w internecie

Grupę docelową serwisu stanowią zarówno doświadczeni, jak i początkujący konsumenci internetowi, w tym użytkownicy internetu zainteresowani wymianą doświadczeń i opinii z dziedziny e-commerce, klienci sklepów internetowych oraz konsumenci, którzy nie mają zaufania do zakupów internetowych lub chcą zdobyć wiedzę o przysługujących im prawach konsumenckich, jak również same sklepy internetowe, które chcą być identyfikowane jako bezpieczne i rzetelne.

Serwis jest dostępny pod adresem: www.jakkupowac.pl.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy