Jakie właściwości posiada sól fizjologiczna?

23-05-2018, 07:11

Jest wiele leków, których nie powinno zabraknąć w domowej apteczce. Większość z nich posiada szerokie i uniwersalne zastosowanie, co umożliwia zwalczanie różnego typu dolegliwości. Jednym z produktów znajdujących się na liście aptecznych niezbędników jest sól fizjologiczna.

Mianem soli fizjologicznej określa się roztwór, w którego skład wchodzą chlorek sodu oraz woda. Najczęściej występuje w stężeniu 0,9%. Sól fizjologiczna znalazła szerokie zastosowanie w medycynie. Jest to zasługą jej obojętnego charakteru, dzięki czemu nie narusza tkanek i nie wywołuje podrażnień. Sól fizjologiczną w postaci kroplówki podaje się między innymi w stanach odwodnienia organizmu lub w trakcie trwania procesu rekonwalescencji. Roztwór soli fizjologicznej może pełnić również funkcję rozcieńczalnika niektórych leków podawanych drogą dożylną. Sól fizjologiczna jest najczęściej wykorzystywana, jako płyn do przemywania oczu. Można go z powodzeniem stosować również u małych dzieci, a także u noworodków. Sól fizjologiczną cechuje niska przyczepność, co sprawia, że jest usuwana z oka razem z odpływającymi łzami. Dodatkowo wykazuje delikatne działanie nawilżające, co korzystnie wpływa na podrażnienia. Sól fizjologiczna jest równie często wykorzystywana do płukania nosa. Skutecznie usuwa zalegającą wydzielinę, jak również nawadnia przesuszoną śluzówkę nosa, co jest częstym problemem w okresie zimowym. Sól fizjologiczna jest również z powodzeniem wykorzystywana w inhalacjach i terapiach wziewnych określanych mianem aerozoloterapii. Lek aplikowany wraz z solą fizjologiczną wchłania się znacznie łatwiej i szybciej. Roztwór soli fizjologicznej jest również wykorzystywany do higieny uszu, a także do oczyszczania ran. Istotną zaletą jest łatwość i bezpieczeństwo jego stosowania zarówno powierzchniowo, jak również w obrębie błon śluzowych poszczególnych narządów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Deloitte

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.