Jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto zawrzeć?

04-05-2018, 07:16

Ubezpieczenia samochodowe są coraz droższe, a w Jeleniej Górze nie brakuje agentów ubezpieczeniowych, którzy zachęcają do kupna polis z dodatkowymi rozszerzeniami. Jakie jednak ubezpieczenie naprawdę warto wybrać, żeby nie przepłacić?

wypadek

OC trzeba zawrzeć w każdym przypadku

Jeśli posiadasz jakikolwiek zarejestrowany pojazd, koniecznie sprawdź, czy masz na niego aktualną polisę. Brak polis OC kończyć się może bowiem kilkutysięcznymi karami, czy odholowaniem pojazdu na parking policyjny. Co gorsza, gdy wywoła się szkodę takim pojazdem bez ubezpieczenia, to będzie trzeba naprawić zniszczenie z własnych zasobów finansowych. Może to oznaczać np. konieczność wypłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ceny za polisę OC są znacznie wyższe niż jeszcze kilka lat temu. Takie ubezpieczenie jest jednak absolutną koniecznością, trzeba więc zawsze zorganizować środki finansowe na ten cel. W tym przypadku pomocna może być np. pożyczka bez BIK, którą uzyskać można już w kilka chwil.

 

Czy warto kupić polisę AutoCasco?

W niektórych przypadkach AC jest koniecznością. Co prawda w świetle prawa AutoCasco nie jest wymagane, to jednak praktycznie każdy pojazd leasingowany lub kupiony na kredyt bankowy wymaga tego zabezpieczenia. Jest to po prostu warunek wymagany niemal zawsze przez leasingodawcę czy też kredytodawcę.

Warto jednak pomyśleć nad kupnem AC nawet wtedy, gdy dany pojazd zakupiło się wyłącznie z własnych środków finansowych. Jeżeli jesteś posiadaczem nowego samochodu, to brak AutoCasco, w przypadku szkody może być bardzo kosztowna. Dlatego na nieco starsze pojazdy warto zawrzeć polisę AC, czy też tzw. Minicasco. Przed wyborem danego wariantu, warto wiedzieć, co oznaczają poszczególne terminy ubezpieczeniowe związane z AC:

 

  •         Wariant serwisowy AC – polega na bezgotówkowym zlikwidowaniu szkody w serwisie ASO. Jest to droższe rozwiązanie. Wariant ten jest zalecany dla nowszych aut o dużej wartości.
  •         Wariant kosztorysowy AC – polegający na przelaniu środków finansowych na konto ubezpieczonego, w wysokości oszacowanej na podstawie kosztów naprawy. To dobry wybór dla nieco starszych pojazdów.
  •         Wariant MiniCasco – jest to znacznie ograniczony (ale też znacznie tańszy) wariant ochrony typu autocasco. W zakres ochrony wchodzą tylko ściśle określone w umowie zdarzenia, takie jak np. kradzież pojazduczy też szkoda całkowita.
  •         Suma ubezpieczeniowa AC – szacowana wartość pojazdu w dniu zawarcia ubezpieczenia, mająca wpływ na wysokość wypłaty potencjalnego odszkodowania.

 

Komu przyda się ubezpieczenie assistance?

Assistance to produkt ubezpieczeniowy polegający na pomocy kierowcy, w przypadku wypadku lub awarii pojazdu na drodze. Pomoc taka może polegać np. na podładowaniu akumulatora, czy też odholowaniu pojazdu do mechanika.

Ubezpieczenie assistance może być przydatne dla kierowców, którzy dużo jeżdżą, szczególnie na dłuższe trasy. By jednak być zadowolonym z tego ubezpieczenia, należy sprawdzić jego zakres. Szczególną uwagę zwrócić należy na limit kilometrów holowania oraz zakres geograficzny. W przypadku podróży np. do Czech i Niemiec, warto wykupić międzynarodowy zasięg tego ubezpieczenia.

 

Czy ubezpieczenie NNW się opłaca?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów jest nieobowiązkowe. Polisę, która chroni od skutków takich zdarzeń, można zaś zawrzeć na innym ubezpieczaniu np. polisie na życie, której zakres i warunki są często znacznie lepsze niż standardowe NNW komunikacyjne.

Wybór odpowiedniego pakietu ubezpieczeniowego na swój samochód należy zawsze gruntownie przemyśleć. Przed zawarciem polisy warto porównać co najmniej kilka ofert i zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, które można znaleźć np. na stronach internetowych towarzystw ubezpieczeniowych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Photo-Mixfot. Renault


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: