Jakie są zasady brania pożyczki online?

08-06-2018, 07:30

Pożyczki w instytucjach pozabankowych działają na określonych zasadach. Dotyczą one formalności i osób ubiegających się o wsparcie finansowe. Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, a pracujesz na umowę zlecenie? Sprawdź, co możesz z tym zrobić!

mat partnera

Kredyt gotówkowy wymaga rzetelności

Pierwszym wymogiem, jaki stawia parabank przed klientem, jest wypłacalność i stałe źródło dochodu w postaci stypendium, emerytury lub zysków płynących z pracy. Kolejne wymogi stanowią:

wiek wynoszący od 22 do 75 lat, polskie obywatelstwo i dostęp do internetu. Przyszły klient powinien posiadać też komórkę, gdyż jest ona potrzebna w procesie składania wniosku o pożyczkę.

Wszelkie poprzednie długi konsumenta muszą być spłacone, a konto w Biurowej Informacji Kredytowej pozbawione negatywnych wpisów. Jak ich uniknąć? Należy przestrzegać zasad i terminowo spłacać zobowiązania. Zwłaszcza, że negatywny wynik w BIK utrudnia korzystanie z usług banków i firm udzielających chwilówek.

Jednak nie tylko instytucja pozabankowa sprawdza klienta, ale jest też sprawdzana! Rozsądny konsument wpisuje nazwę firmy w wyszukiwarkę CEIDG lub Krajowego Rejestru Sądowego. Dzięki temu ma pewność, że ubiega się o pożyczkę w uczciwej firmie, która zarejestrowała swoją działalność. Dobrze, jeśli parabank działa więcej niż kilka lat. Pożyczki online w Miloan dzięki temu są dobrym i bezpiecznym wyborem.

 

Formalności na pierwszym miejscu

Kiedy wszystko jest jasne dla obu stron, podejmują współpracę, zawiązując umowę pożyczki. Zanim pieniądze trafią na konto klienta przeprowadzana jest następująca procedura:

- konsument rejestruje się na stronie pożyczkodawcy,

- wprowadza kod sms na stronie internetowej,

- składa odpowiedni wniosek o pożyczkę,

- udziela niezbędnych informacji,

- wykonuje przelew weryfikacyjny w kwocie jednego grosza,

- może też skorzystać z systemu Bluecash, dostępnego na stronie internetowej,

- otrzymuje decyzję odnośnie przyznania kredytu gotówkowego,

- pieniądze są na jego koncie w piętnaście minut od tego momentu.

 

Cały proces jest bardzo intuicyjny i wymaga postępowania zgodnie z instrukcją. Termin spłaty pożyczki wynosi 30 dni, ale może być przedłużony za drobną opłatą. Do kwoty doliczane są wtedy odsetki uwzględnione w tabeli opłat, tak jak informacje o innych kosztach kredytu gotówkowego.

Konsument powinien mieć świadomość, że moment opłacenia zobowiązania jest dniem, w którym środki zostaną zaksięgowane na koncie firmy udzielającej pożyczki. Pieniądze powinny być wysłane dzień wcześniej, a jeśli termin spłaty wypada w poniedziałek, przelew należy wykonać w czwartek. Czas spłaty wydłużają wszelkie święta i dni ustawowo wolne od pracy. Jednak oznaczają też brak zarobków i niższą wypłatę, co należy wziąć pod uwagę. Niedotrzymanie zobowiązania w postaci kredytu gotówkowego naraża osobę na negatywny wpis w BIK-u .

 

Tylko skąd wziąć pieniądze na spłatę?

Osoby, które traktują pożyczki i kredyty gotówkowe jak szybki sposób na zakup dodatkowych rzeczy, mają duże problemy ze spłatą zobowiązania. Pieniądze z ich konta znikają w błyskawicznym tempie.

Tymczasem wsparcie finansowe od parabanku stanowi koło ratunkowe lub sposób na udane wakacje, kiedy urlop wypada pod koniec miesiąca. Jeżeli konsument uzyskuje stały, niezmienny dochód, bezproblemowo spłaci dług w terminie. Zwłaszcza, jeśli pożyczona kwota wyniesie połowę  pieniędzy, jakie zostają po opłaceniu rachunków, a na koncie w banku znajdują się zamrożone oszczędności.

Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdy pożyczki pokrywają wydatki na podstawowe potrzeby: czynsz, jedzenie lub opłaty medyczne. Oznacza to konieczność zwiększenia dochodów lub inwestowania funduszy z kredytu gotówkowego na kursy, szkolenia, wyjazd za granicę. Należy spojrzeć krytycznie na budżet domowy i zastanowić się, jak zmniejszyć koszty życia. Planowanie zakupów czy wynajęcie tańszego pokoju? Klient powinien działać szybko i konkretnie, aby uniknąć spirali długów i spłacić kredyt gotówkowy w terminie.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Codecoolfot. Pracuj.plRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.