Jakie mogą być przyczyny kłopotów ze snem?

30-04-2017, 18:35

Współcześnie kłopoty ze snem dotyczą prawie każdego z nas. Bardzo często nie zdajemy sobie jednak sprawy, jakie są przyczyny tego zjawiska. Co sprawia, że nasz sen jest niespokojny i przerywany, a rano zamiast wypoczęci i pełni energii, budzimy się zmęczeni i znużeni?

Podstawowym problemem wielu ludzi jest zwykle stres. Towarzyszy on nam w dzisiejszych czasach praktycznie w każdej chwili. Bardzo często nie radzimy sobie z codziennymi trudnościami, co przekłada się na jakość naszego snu. Stres jest przede wszystkim przyczyną bezsenności. Wielokrotnie nie jesteśmy w stanie pozbyć się wieczorem napięcia towarzyszącego nam przez cały dzień. To wszystko uniemożliwia nam spokojny sen i tym samym efektywny wypoczynek.

Niekiedy jednak przyczyny kłopotów ze snem są dużo poważniejsze. Mogą to być różnego rodzaju problemy zdrowotne, takie jak na przykład choroby układu oddechowego. Jedną z najczęściej występujących jest obturacyjny bezdech senny. Polega on na tym, że chory w trakcie snu doznaje wielokrotnie zatrzymania oddechu lub jego spłycenia. Bardzo często dochodzi do tego, że chorzy budzą się w środku nocy nawet kilkadziesiąt razy. Znacznie obniża to efektywność snu. Chorzy cierpią przez to na chroniczne zmęczenie czy brak koncentracji w ciągu dnia, co skutkować może na dłuższą metę nawet zaburzeniami o charakterze depresyjnym.

Ważna jest z pewnością sama higiena snu. Zasypianie w dusznych, niewywietrzonych pomieszczeniach znacznie obniża szanse na skuteczny wypoczynek. Nasz organizm źle reaguje również na nieregularny tryb życia. Szybciej zasypiają i efektywniej odpoczywają podczas snu osoby, które kładą się spać i wstają o stałych godzinach. Problemy ze snem mogą być spowodowane nawet nieprawidłową dietą. Spożywanie ciężkostrawnych, tłustych potraw w godzinach wieczornych to prosty przepis na niespokojny sen.

Więcej informacji znajdziesz w artykule Obturacyjny bezdech senny


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.