Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji etykiet samoprzylepnych?

06-06-2019, 06:25

Etykiety samoprzylepne to świetne elementy wyróżniające Twój produkt na sklepowej półce. Materiał, z którego zostaną wyprodukowane powinien być jednak dostosowany do rodzaju produktu oraz opakowania. W tym artykule opowiemy z jakich materiałów można wybierać projektując etykietę samoprzylepną.

etykiety samoprzylepne

Papier samoprzylepny- świetny materiał dla mało wymagających aplikacji.

Papier samoprzylepny to najbardziej klasyczny materiał do produkcji etykiet samoprzylepnych. W chwili obecnej na rynku istnieje duża liczba wariantów tego typu materiału. Istnieją najpowszechniejsze półbłyszczące materiały papierowe, które bardzo dobrze przyswajają farbę drukarską, stanowiąc idealne wręcz podłoże dla wysokojakościowego druku fleksograficznego. Alternatywą jest papier niepowleczony, trochę tańszy, jednak o gorszych właściwościach estetycznych. Fenomenem ostatnich lat jest szerokie zastosowanie papierów czerpanych, posiadających swoistą strukturę. Są to produkty, które stosowane są szczególnie chętnie do znakowania butelek z winem, cydrem, czy innymi napojami (nie tylko alkoholowymi). Papier z samej swojej natury jest medium niezbyt trwałym. Łatwo ulega rozerwaniu i zniszczeniu. Przy aplikacjach, gdzie ta cecha nie będzie wadą, możemy pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu papieru lakierem, który będzie stanowił warstwę ochronną przed działaniem wody, czy słońca.

Folia PP- bardzo wytrzymały polipropylen.

W przypadku znakowania produktów, których opakowanie powinno być odporne na działanie bardzo niekorzystnych warunków zewnętrznych, łącznie z możliwością rozdarcia, polecane jest stosowanie materiałów foliowych. Jednym z tego typu materiałów, stosowanych szeroko w świecie etykiet jest polipropylen. Materiał ten może występować w formie transparentnej (do uzyskania efektu „no label look”) lub klasycznej białej. Może być on łączony z klejami o bardzo różnej mocy, dostosowanej do specyficznych potrzeb. Istnieją również metalizowane odmiany polipropylenu, dzięki którym możliwe jest wydrukowanie etykiet samoprzylepnych w bardzo ciekawej i nietuzinkowej formie. Etykiety samoprzylepne foliowe, wykonane z polipropylenu znajdują zastosowanie w branży produktów kosmetycznych, napojów, kosmetyków i chemii przemysłowej.

Folia PE- elastyczny polietylen.

Innym materiałem foliowym, o nieco odmiennej charakterystyce od klasycznej folii PP jest samoprzylepna folia PE. Polietylen jest materiałem bardzo elastycznym, dzięki czemu świetnie nadaje się do zadruku etykiet samoprzylepnych, które zostaną zaaplikowane na wszelkiego rodzaju tuby, plastikowe pojemniki i butelki. Plastyczność etykiety wykonanej z opisywanego surowca sprawi, że stanie się ona integralną częścią opakowania. Materiał PE występuje w wersji białej, transparentnej ora metalizowanej i jest łączony z wieloma rodzajami klejów, dostosowanych do specyficznych potrzeb Klienta.

HIT-Kody Kreskowe- Twoja drukarnia etykiet.

Poznańska drukarnia etykiet HIT-Kody Kreskowe produkuje etykiet z każdego opisanego powyżej materiału. Drukujemy w technologii cyfrowej i fleksograficznej, zarówno w małych jak i bardzo dużych nakładach.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag etykiety samoprzylepne
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: