Jaki zamek antywłamaniowy do drzwi wybrać?

27-02-2018, 07:14

Na rynku dostępne są obecnie setki modeli zamków, jeśli nie więcej. Niestety, większość z nich to modele proste, które dla przestępców nie są zbyt wielką przeszkodą. W praktyce tak, jak standardem jest korzystanie z co najmniej dwóch zamków, tak warto przyjąć, by co najmniej jeden z nich był zamkiem antywłamaniowym.

Na samym początku warto wyjaśnić jedną sprawę. Część osób wzbrania się przed zakupem zamków antywłamaniowych ze względu na ich cenę. Jeżeli jednak rozważyć potencjalne szkody, jakie może spowodować włamanie, okazuje się, że cena ta pozwala po prostu uniknąć nerwów. Nawet jeżeli masz odszkodowanie od kradzieży, zawsze lepiej zwyczajnie zapobiegać problemom.

Który zamek antywłamaniowy wybrać?

Jednym z najpopularniejszych wyborów jest Gerda RIM 6000S – zamek znanego producenta, dedykowany do drzwi antywłamaniowych Gerda Star S. Wybór jest dobry, niestety standardowy zamek posiada pewną wadę. Klucze do nich przeznaczone są duże, a na dodatek fakt, że mają formę „rurki” sprawia, ze często do ich wnętrza dostaje się brud, z czasem utrudniając włożenie klucza do zamka i wymuszając co jakiś czas jego czyszczenie.

Na szczęście od niedawna można kupić inny zamek do drzwi tego typu, równie dobrze spełniający normy bezpieczeństwa, a jednocześnie wyposażony w klucz mniejszy i pozbawiony wspomnianej niedogodności. Mowa tutaj o szwajcarskim KESO Rim 6000 S. Warto zauważyć, ze klucze do tychże zamków wydawane są ze specjalną kartą bezpieczeństwa, bez której punkty wspierające ich powielanie nie przyjmą zlecenia na dodatkowe egzemplarze.

Wśród innych producentów wartych rozważenia pod kątem bezpieczeństwa antywłamaniowego można wymienić marki Mottura, Dierre oraz IKON, stosujące wyjątkowo twarde stopy metalu, odporne na ewentualne próby rozwiercania.

Dobry zamek to nie wszystko

Gdy już zdecydujesz się wymienić zamek do drzwi na bezpieczniejszy, zwróć uwagę na jeszcze jedną kwestię. Warto samą wymianę zlecić profesjonalistom, którzy po prostu wiedza jak dopasować mechanizm do drzwi, aby faktycznie w pełni spełniał swoją funkcję bezpieczeństwa – dzięki temu unikniesz ewentualnych poluzowań, czy wystawania wkładki. Świetnie sprawdza się w tym zakresie Pogotowia Zamkowego w Warszawie, firma wyspecjalizowana właśnie w tej dziedzinie.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: