Jaki program do faktur online

06-07-2015, 11:49

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi dokumentować prowadzoną sprzedaż. W zależności do charakteru pracy może to być paragon, prowadzenie ewidencji przychodów, wystawianie faktury VAT lub rachunku (obecnie faktura bez VAT). Jakie możliwości daje program do faktur online?

Wystawienie dokumentu sprzedażowego nie jest trudne, ale o kilku sprawach trzeba pamiętać. Dziś na rynku można znaleźć wiele programów księgowych, które umożliwiają wystawienie takich faktur online.

Faktura online dla małej i średniej firmy

W przypadku dużych przedsiębiorstw, gdzie dziennie wystawianych jest kilkadziesiąt lub nawet kilkaset faktur, a sprzedażą zajmuje się co najmniej kilku pracowników, dla wygody warto pomyśleć o programach do fakturowania w tzw. wersji sieciowej. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które korzystają z programu do fakturowania na kilku stanowiskach i potrzebują mieć wspólną bazę danych.

W sieci bez problemu można znaleźć dobry program do faktur online. Polecane rozwiązania to chociażby oprogramowanie faktura small biznes lub faktura small biznes handel. Small biznes to intuicyjny program, który pozwala nam go dostosować pod własne oczekiwania, dodatkowo dzięki funkcji uruchomienia programu w oparciu o bazę sieciową MySQL, możemy korzystać z programu na wielu stanowiskach jednocześnie (na każde stanowisko wymagana jest licencja). Jeśli sprzedajesz w kilku walutach (np. PLN i EUR) to nie będziesz mieć problemu ze skonfigurowaniem odpowiedniej stawki i symbolu. Co ciekawe do programu możemy podłączyć czytnik kodów kreskowych, w celu sczytania kodu towaru i automatycznego dodania pozycji do wystawianego paragonu lub faktury. Small biznes to też możliwość wystawiania faktur przez firmy zwolnione z VAT.

reklama faktura small business

Co dla firm z magazynem

Program small biznes handel to rozwiązanie dla firm z magazynem. Aplikacja pozwala na wprowadzanie do programu faktur i rachunków dokumentujących zakup towarów. Wraz z takim dokumentem można automatycznie wygenerować PZ, który doda towary do magazynu, co umożliwi pilnowanie stanów magazynowych. Dużym plusem jest fakt, że w programie mamy możliwość stworzenia kompletu, czyli towaru, który składa się z innych towarów. Cenną informacją jest również fakt, że program posiada obsługę magazynów, co pozwala na bieżące kontrolowanie stanów dostępnych i brakujących towarów. Można dodać dowolną ilość magazynów i przesuwać towary między nimi za pomocą dokumentu MM. 

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: