Jaki odkurzacz pionowy warto mieć w domu?

05-03-2021, 16:11

Odkurzacz stojący to urządzenie do sprzątania, które coraz chętniej jest wybierane. Choć nie jest zbyt duże, śmiało może pełnić funkcję podstawowego odkurzacza zarówno w mieszkaniach, jak i w dużych domach jednorodzinnych. Sprawdź, jaki odkurzacz pionowy będzie odpowiedni dla Ciebie.

Dobry odkurzacz pionowy – dlaczego warto go mieć?

Odkurzacz stojący wygląda zupełnie inaczej niż jego tradycyjny odpowiednik. Ma sztywną, długą obudowę, która z jednej strony zakończona jest szczotką, a z drugiej wygodnym uchwytem. Dobry odkurzacz pionowy nie wymaga worków na odpady. Ma pojemnik na kurz i zanieczyszczenia, który trzeba systematycznie opróżniać i czyścić. Urządzenie to jest szczególnie cenione za to, że zajmuje mało miejsca, a więc łatwo się je przechowuje. Specjalne uchwyty ścienne pozwalają na przechowywanie go na ścianie albo nawet w szafie.

Konstrukcja urządzenia pozwala na odkurzanie w pozycji wyprostowanej, co jest bardzo wygodne dla użytkownika, bo nie powoduje bólu pleców. Z kolei alergicy mogą zdecydować się na odkurzacz stojący wyposażony w filtr HEPA, który usuwa nawet bardzo drobne cząsteczki kurzu i pyłu.

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy czy z tradycyjnym kablem zasilającym?

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Ten z kablem czy bez? Standardowo odkurzacze pionowe zasilane są prądem 230 V. Takie tradycyjne rozwiązanie wiąże się z tym, że kabel zasilający musi być wpięty do gniazdka. W tej sytuacji zasięg pracy urządzenia jest ograniczony, a by odkurzyć duże mieszkanie lub dom, trzeba wielokrotnie przełączać kabel z gniazdka do gniazdka.

jaki odkurzacz pionowy warto mieć w domu

Dobrym rozwiązaniem jest więc odkurzacz pionowy bezprzewodowy z akumulatorem. To wielka wygoda dla użytkownika. Urządzenie korzysta z energii zgromadzonej w akumulatorze, a więc trzeba pamiętać, że przed przystąpieniem do pracy urządzenie musi być naładowane. Akumulatory odkurzaczy pionowych pozwalają na nieprzerwaną pracę od 20 do nawet 80 minut, w zależności od modelu.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Inne detale

Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz wybrać, weź pod uwagę wszelkie szczegóły. Musisz wiedzieć, że do małego, dwupokojowego mieszkania wystarczy odkurzacz stojący wyposażony w pojemnik na odpady o objętości około 2 l. Jednak chcąc odkurzać większe mieszkanie lub dom, warto wybrać sprzęt z pojemnikiem przynajmniej trzylitrowym.

Wybierając urządzenie, sprawdź jego wagę. Lżejszy odkurzać nie sprawia kłopotów w czasie przenoszenia i znacznie łatwiej się nim manewruje. Warto też zwrócić uwagę na głośność pracy. Odkurzacze pionowe pracują znacznie ciszej niż starsze, tradycyjne modele.

O atrakcyjności sprzętu decydują też często funkcje dodatkowe. Szczególnie polecane są urządzenia z funkcją mycia podłóg. Można zadbać o panele podłogowe bez dodatkowych sprzętów. Funkcja ta jest bardzo przydatna w domach, w których są małe dzieci, bo odkurzacz z łatwością zbiera też rozlane herbatki i soczki.

Godne polecenia są też odkurzacze pionowe 2w1. W jednej chwili potrafią przeistoczyć się w odkurzacze ręczne, a wówczas można wygodnie odkurzać trudno dostępne miejsca oraz wnętrza samochodów.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag WLStag odkurzacz pionowytag nowlstag nols
To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. ESET


fot. Sirichai


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: