Jak żyć bez TV Links?

25-10-2007, 21:24

Internauci rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją o przywrócenie zamkniętego ostatnio serwisu TV Links. Szanse na spełnienie ich prośby są jednak niewielkie - alternatywne serwisy już teraz odnotowują większy ruch na swych serwerach.

Zamknięcie popularnej witryny wideo w zeszłym tygodniu odbiło się szerokim echem w społeczności internetowej - serwis oferował co prawda dostęp do nieautoryzowanych kopii popularnych seriali telewizyjnych, sam jednak nie udostępniał żadnych plików. Na łamach witryny znajdowały się jedynie linki do materiałów zamieszczonych na rozmaitych serwerach.

Właśnie z tego powodu wielu internautów uważa zamknięcie TV Links za bezprawne - gdyby zastosować podobne kryteria wobec innych, należałoby zamknąć chociażby Google, w którym również można znaleźć linki do tego typu plików.

W tej sytuacji rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją wzywającą Federację Przeciwko Kradzieży Praw Autorskich (FACT), policję oraz brytyjski rząd do wycofania się z wcześniejszej decyzji o zamknięciu TV Links. Argumentują oni, iż samo zamieszczanie linków nie może być podstawą do zamknięcia witryny. W chwili pisania tego artykułu udało im się zebrać ponad 3 tysiące podpisów.

Tymczasem ruch wzmaga się na podobnych, wciąż działających serwisach tego typu. Nawet po zamknięciu TV Links internauci mają zapewniony dostęp do obszernej bazy seriali, jak również pełnometrażowych filmów.

Tym samym zwiększonym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się takie serwisy jak TV-Life.com, gdzie znaleźć można całkiem imponującą listę produkcję telewizyjnych, serialowy SurfTheChannel.com, czy też SideReel.com (oferujący zarówno seriale jak i pełne filmy kinowe).

Wśród amatorów wielkich produkcji prym wiodą takie strony jak Watch-Movies.net, QuickSilverScreen.com, zamieszczający jedynie filmy wysokiej jakości (nie znajdziemy w nim zatem żadnych "kinówek"), FOMDB.com (gustujący przede wszystkich w nowościach), a także CinemaTube.net (pozwane już wraz z SSUPload.com przez MPAA).

Część z dawnych użytkowników TV Links zrezygnowała z oglądania serialów w przeglądarce i wróciła do dobrego, starego BitTorrenta. Tu przydatne okazały się być takie serwisy jak TVTorrents.com, czy też EZTVefnet.org.

Chociaż więc FACT określił zamknięcie TV Links wielkim sukcesem w walce z internetowym piractwem, naiwnym byłoby sądzić, iż powstrzyma to internautów przed oglądaniem swych ulubionych seriali w Sieci.

Źródło: wlasne
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy