Jak zwiększyć efektywność etykietowania w środowisku magazynowym

19-02-2019, 11:11

Na pewno wielu menedżerów logistyki zastanawiało się jak zwiększyć efektywność swoich pracowników w procesie etykietowania produktów i paczek w magazynie. Odpowiedzią może być zastosowanie mobilnych drukarek etykiet.

Nieefektywny proces- wyniki badań Zebra Technologies

Światowy lider w dziedzinie dostaw drukarek etykiet o różnorodnej charakterystyce przeprowadził kilka lat temu badania dotyczące strat generowanych poprzez zastosowanie tradycyjnych urządzeń drukujących etykiety w otoczeniu magazynowym (w porównaniu z drukiem mobilnym). W wyniku konieczności druku etykiet na drukarkach do etykiet umieszczonych w miejscach wydruku, operator musi wykonać średnio dziewięć dodatkowych czynności, takich jak dojście do drukarki, wyzwolenie druku odpowiedniej etykiety, powrót do miejsca etykietowania. Wszystkie te czynności generują straty cennego czasu.

Siła integracji- drukarki mobilne, komputery przenośne, system WMS

Remedium na zastosowanie tradycyjnych, stacjonarnych drukarek jest implementacja technologii druku mobilnego. Urządzenia drukujące mobilnie to miniaturowe drukarki etykiet, wyposażone w baterię, oraz komunikujące się s systemem nadrzędnym np. z systemem WMS poprzez zastosowanie technologii bezprzewodowej np. technologii bluetooth lub wifi. Drukarka do etykiet jest integrowana bezpośrednio z systemem WMS, lub pośrednio poprzez komputer mobilny (zwany terminalem magazynowym). Druk etykiet z wykorzystaniem drukarki mobilnej może być wyzwalany po zaistnieniu pewnej okoliczności (np. po zeskanowaniu kodu, czy wykonaniu pewnej czynności). Nie jest właściwie konieczna ingerencja operatora, którego zadanie organiczna się odbioru wydrukowanej etykiety i naklejenia jej na produkt lub opakowanie.

Druk etykiet na mobilnej drukarce etykiet- ograniczenia

Decydując się na zastosowanie technologii mobilnej do wydruku etykiet należy pamiętać o podstawowym ograniczeniu- drukarki etykiet do wykorzystania przenośnego drukują tylko w technologii termicznej, co oznacza konieczność zastosowania etykiet termicznych oraz ogranicza długowieczność wydruku. Dla celów znakowania w logistyce taka technologia wydruku etykiet jest jednak wystarczająca.

HIT-Kody Kreskowe- Twój doradca w temacie etykiet i drukarek do etykiet

Poznańskie integrator systemów automatycznej identyfikacji już od ponad 20 lat dostarcza systemy wydruku i aplikacji etykiet samoprzylepnych. Zatrudniająca blisko 100 osób firma dostarcza nie tylko sprzęt, ale również materiały eksploatacyjne produkowane w podpoznańskiej drukarni.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Chce.tofot. spiber.deRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne: