Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak zrobić pułapkę z mentosów i coli? Odpowiedzi udzielą jutro Spryciarze.pl

11-06-2010, 10:08

W najbliższą sobotę rusza 14 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od godz. 11:00 do godz. 20:00 przedstawiciele portalu Spryciarze.pl pokazywać będą sposoby na praktyczne wykorzystanie nauki w codziennym życiu.

„Jak bawić się płynem nienewtonowskim?”, „Jak zrobić zabawkę z pułapki na myszy?” czy „Jak zrobić pułapkę z mentosów i coli?”, te i wiele innych pomysłów na praktyczne wykorzystanie nauki w życiu codziennym zaprezentują Spryciarze.pl

>> Czytaj też: Spryciarze: Czas na porady wideo ekspertów

Sonda
Czy lubisz eksperymentować?
  • To jest moje hobby
  • Lubię, ale nie mam czasu
  • Nie kręci mnie to
  • Wolę popatrzeć
wyniki  komentarze

- Piknik Naukowy to impreza, która bardzo pasuje do charakteru naszego portalu. Pokazuje naukę dostępną, ciekawą, naukę, której można doświadczyć - mówi Michał Szczerba, marketing manager Spryciarze.pl. - Wiele z ponad 10 000 wideoporadników na Spryciarze.pl opartych jest o proste zasady fizyki czy chemii. Wykorzystując składniki dostępne w każdym domu, wykonać możemy naprawdę niesamowite rzeczy! W trakcie Pikniku Naukowego chcemy pokazać, że nie trzeba mieć wykształcenia wyższego, aby zarazić się pasją do eksperymentowania – dodaje.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy jest „Wielki MikroŚwiat”. Wśród ponad tysiąca pokazów każdy będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. W Pikniku Naukowym uczestniczą bowiem instytucje związane z różnymi dziedzinami wiedzy – matematyką, widowiskową fizyką i chemią, archeologią, biologią, medycyną, literaturą, historią czy geografią.

>> Czytaj też: (akt.) Spryciarze szykują się do wejścia na rynki wschodnie (wideo)

Amatorzy podwodnego świata, mobilnych robotów i najnowszych technologii, badacze kosmosu i pasjonaci pojazdów latających – dla nich wszystkich organizatorzy przygotowali setki fascynujących eksperymentów, symulacji i modeli.

Więcej informacji o 14. Pikniku Naukowym na pikniknaukowy.pl/2010


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *