Jak zostać liderem?

27-03-2018, 07:05

Wrodzone umiejętności przywódcze to mit, który dostarcza uniwersalnej wymówki tłumaczącej wszystkie niepowodzenia zawodowe. Często bowiem stagnację zawodową jesteśmy skłonni tłumaczyć wrodzonymi talentami lub ich brakiem. To jednak nieprawda. Bycia liderem można się nauczyć. Jak to zrobić?

Często słyszy się, że lider to osoba, którą odznacza duża charyzma. Rzeczywiście jest to przydatna cecha w kierowaniu dużą grupą ludzi. Jeśli twój zespół liczy dziesiątki osób, charyzma zdecydowanie ułatwi ci zarządzanie nimi. Jeśli jednak stoisz na czele małej grupy wcale nie musisz być osobą charyzmatyczną, żeby stać się dobrym liderem. Brak wrodzonych umiejętności, jak już ustaliliśmy, nie jest żadną wymówką. Wszystkiego możesz się nauczyć. Dobrym wyjściem dla tych, którzy szukają profesjonalnego sposobu na zdobycie wiedzy o byciu liderem są szkolenia menedżerskie. Prowadzą je bowiem zawodowcy, którzy przekazują kursantom wiedzę i umiejętności pochodzące z ich codziennej pracy.

Szkolenia menedżerskie to jednak nie wszystko. Wielu umiejętności możesz się nauczyć samodzielnie. Pamiętaj o cechach, którymi odznacza się lider: kreatywności, szerokim myśleniu o problemach, skupieniu się na innych, a nie na sobie, szukaniu rozwiązań, właściwej motywacji i odpowiedniej komunikacji. Każde z wymienionych aspektów można w sobie wykształcić albo udoskonalić.

Staraj się zawszy być świadomym sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Dzięki temu łatwiej będzie ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie albo wymyślić pomysł, za którym zechcą podążyć inni. Zyskaj wiedzę na temat swojego zespołu i stale pamiętaj o potrzebach ludzi, z którymi pracujesz. To pozwoli ci również na wypracowanie odpowiedniej komunikacji. Sposób, w jaki przekazujesz swoje pomysły ma bowiem nie mniejsze znaczenie niż treść tych wizji. Pamiętaj też o właściwej motywacji, którą musisz pielęgnować nie tylko w sobie, ale i w członkach zespołu.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: