Jak zbudować solidny komin? Klucz do sukcesu – pustaki!

10-10-2018, 08:51

Przewód kominowy powinien być wykonany z należytą starannością i z dobrych materiałów. Dlatego, ponieważ to od niego zależy bezpieczeństwo osób mieszkających w budynku, a także to, czy system grzewczy będzie efektywny. Co należy mieć na uwadze podczas jego budowy?

mat partnera

Jak działa dobrze zaprojektowany komin? 

Odpowiednio działający system to ten, który sprawia, że w kominie jest optymalny ciąg. Nie może on być zbyt słaby. Mogłoby to doprowadzać do cofania się spalin, a w konsekwencji nawet do zagrożenia bezpieczeństwa domowników. Odwrotna sytuacja także nie jest wskazana. Ponieważ prowadzi do strat energetycznych. Ciepłe powietrze zamiast do pomieszczenia będzie wydostawało się na zewnątrz budynku razem z dymem.

 

Pustaki wentylacyjne – cechy fizyczne

Prawidłowo działający system wentylacyjny odprowadzi zużyte powietrze na zewnątrz i wprowadzi świeże do wewnątrz. Keramzytobeton to materiał, z jakiego zrobione są profesjonalne pustaki kominowe, z których buduje się właśnie wentylacyjne przewody kominowe.

 

Czym różni się ten materiał od zwykłego betonu? Przede wszystkim tym, że ma on znacznie mniejszą gęstość. Oprócz tego jest on o wiele lżejszy, ma wysoki stopień paroprzepuszczalności.  Dodatkowo surowiec ten jest idealnym sposobem izolacji przed niechcianym hałasem. Jego montaż jest szybki i prosty, ponieważ składa się z zunifikowanego modułu mającego wysokość 33 cm.

 

Typ urządzenia grzewczego a rodzaj komina

To jaki typ komina będzie zamontowany w danym budynku, zależy od rodzaju urządzeń grzewczych i tego, jakim paliwem będą zasilane. Do wyboru mamy przewody spalinowe, wentylacyjne oraz dymowe. Te ostatnie są kompatybilne z kominkami i kotłami na paliwa stałe. Tymczasem jeżeli w Twoim domu masz, albo dopiero zamierzasz mieć urządzenie gazowe lub olejowe, wówczas konieczne są kanały spalinowe. Kanał wentylacyjny służy natomiast do odprowadzania zużytego powietrza.

 

Istotne wykończenie komina

Bardzo duże znaczenie ma także to, aby komin był prawidłowo wykończony z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne w przypadku konstrukcji prefabrykowanych oraz murowanych. Tutaj sprawdzi się tynk, cegły klinkierowe oraz blacha. Ponadto również i te prace powinny być wykonane z materiałów dobrej jakości, a także z dbałością o wszystkie szczegóły.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag komin
To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: