Jak zarządzać projektami w firmie przy pomocy nowoczesnej technologii?

03-01-2017, 06:57

Aby utrzymać się na rynku, firma musi zadbać o ciągłość zleceń. Jesteś właścicielem firmy usługowej? Zatem z pewnością wiesz, że praca nad kilkoma projektami jednocześnie jest wyzwaniem. Może czas zainteresować się nowoczesnymi technologiami, które usprawniają pracę w przedsiębiorstwie?

Branża usługowa rządzi się swoimi prawami, a wszystkie firmy w niej działające muszą – poza zdobywaniem nowych klientów – pamiętać również o sprawnym zarządzaniu projektami, których wykonania się podjęły. Co więcej, na rynku nie brakuje przedsiębiorców, którzy takie, czyli projektowe podejście, wykorzystują, aby sprawnie zarządzać całą firmą.

Zarządzanie projektami wymaga sprawnego przepływu informacji. Poszczególni pracownicy muszą mieć dostęp do różnych informacji. Ponieważ dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę bez komputerów, papierowy obieg informacji wydaje się nie tylko przestarzały, lecz także mało wydajny. Rozwiązanie w tym zakresie dostarczają firmy zajmujące się tworzeniem nowoczesnego oprogramowania, które przedsiębiorcy mogą wykorzystać, aby jeszcze skuteczniej i efektywniej walczyć z konkurencją o klientów.

Branża usługowa – jakie wyzwania przed nią stoją?

Każda firma utrzymująca się na rynku posiada bazę klientów. Problem jednak w tym, że nie wszyscy korzystają z jej usług w danym momencie. Zdarza się, że byłym klientom trzeba o sobie przypominać, wysyłając aktualną ofertę. Jeżeli firma w jednym tygodniu otrzyma zamówienie obejmujące kilka projektów, konieczne może być zatrudnienie dodatkowych osób, co wiąże się z zarządzaniem umowami.

Aby utrzymać się na rynku, firma musi zarabiać. Zdarza się, że wycena projektu zleconego przez klienta nie jest możliwa z góry. Czasem jest też tak, że zmiany, jakich żąda klient w czasie realizacji projektu, wpływają na ostateczny koszt. Konieczne jest zatem wyliczanie kosztów realizacji projektu na jego poszczególnych etapach oraz śledzenie jego rentowności. Jeżeli firma pobrała zaliczkę na poczet wydatków, niezbędne jest też jej rozliczenie. Trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie wszystkich wyliczeń w notesie.

Jak zarządzać projektem pod tytułem „firma”?

Jeżeli dostrzegłeś problemy związane z prowadzenie firmy usługowej, które odnoszą się m.in. do wymienionych wyżej płaszczyzn, czas zainwestować w system ERP. Firma Arcus SI dostarcza na rynek nowoczesnych systemów przeznaczonych również dla firm usługowych. Jeżeli chodzi o te, to przykładem jest One4all. Za jego pomocą możliwe jest analizowanie aktualnych potrzeb firmy, co ułatwia zarządzanie nią.

Skoro prowadzenie firmy wymaga doskonałej organizacji różnych płaszczyzn, to rozwiązania w postaci systemów ERP sprawdzają się idealnie. Poza zarządzaniem projektami, sprzedażą czy budżetem, pozwalają one również planować czas pracy poszczególnych pracowników i nawet kontrolować zagadnienia związane z kadrami czy płacami.

Gdy firma się rozrasta

O ile zarządzanie firmą, która miesięcznie realizuje kilka projektów może być jeszcze wykonywane w notesie, o tyle tam, gdzie mowa o kilkudziesięciu projektach w skali miesiąca takie rozwiązanie jest nieefektywne, bo nie może być modyfikowane przez upoważnionych pracowników w tym samym czasie.

Chcesz, aby twoja firma była jednym z liderów w swojej branży? Czas zatem postawić na nowoczesną technologię. Zarządzając sprawnie przedsiębiorstwem, możesz wyprzedzić swoją konkurencję. A na tym ci zależy, prawda?


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Apple
fot. FortinetKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.