Jak zaplanować podróż idealną dzięki aplikacjom mobilnym?

18-05-2017, 13:46

Dobre przygotowanie to ważny element wyjazdu. Specjalne aplikacje mobilne sprawiają, że cały wyjazd możesz zaplanować za pomocą swojego smartfona.

podróże - t-mobile

Podróżowanie – hobby dla każdego

Zwiedzanie świata nie jest zarezerwowane dla wybranych – wystarczy odrobina chęci i samozaparcia. Nie potrzeba do tego również wielkich pieniędzy, o ile potrafi się zrezygnować z niektórych wygód i zna się kilka sprytnych trików, dzięki którym wyjazdowy budżet ulega sporemu obniżeniu.

Niektórzy preferują podróżowanie według ściśle określonego wcześniej planu, inni natomiast wolą wyjazdy w pełni spontaniczne. Inny klimat panuje również podczas urlopu w gronie rodziny czy znajomych, a zupełnie odmienny w czasie wypoczynku z drugą połówką.

W każdym z wymienionych przypadków powinieneś mieć jednak na swoim smartfonie, choć kilka z poniższych aplikacji, dzięki którym poradzisz sobie w wielu sytuacjach – i to nie tylko na wakacjach. Aby aplikacje działały bez zarzutu, musisz posiadać funkcjonalny i niezawodny telefon, jak np. Huawei Y6 II Compact.

 

Booking.com – aby zadbać o dach nad głową

Nocleg to jeden z podstawowych i najważniejszych elementów podczas każdego wyjazdu. I nie chodzi tu wyłącznie o komfort, nie zawsze bowiem konieczne jest spanie w kilkugwiazdkowym hotelu na wielkim łóżku. Nie można zapominać przecież np. o lokalizacji czy odległości od atrakcji, które planujesz zobaczyć. W wielu miejscach przemieszczenie się do miejsca noclegowego może być nie lada problemem.

Bardzo ważna jest również cena. Zawsze należy ściśle określić budżet, aby w czasie wyjazdu nie narazić się na nadmierne koszty. Na szczęście w aplikacji Booking.com możesz wyszukiwać noclegi według wszystkich wymienionych filtrów, a także wielu innych. Skorzystaj też z opinii zamieszczanych przez użytkowników. Są one najbardziej wiarygodną oceną każdego obiektu i często decydują o ostatecznym podjęciu decyzji odnośnie zakwaterowania.

 

Google Maps – aby nigdy się nie zgubić

Świadomość miejsca, w którym się znajdujesz, jest niezmiernie ważna i to nie tylko ze względów bezpieczeństwa. Dzięki temu jesteś w stanie obrać najszybszą lub najlepszą drogę do kolejnego celu, a spośród wszystkich aplikacji mobilnych to właśnie Google Maps posiada chyba najdokładniejsze i najbardziej szczegółowe mapy. Wystarczy wpisać miejsce docelowe i program automatycznie wybierze najdogodniejszą trasę, biorąc przy tym pod uwagę również dodatkowe filtry, jak np. unikanie płatnych odcinków dróg.

Musisz jednak pamiętać, że mapy nie zawierają wielu np. górskich szlaków. Jeśli planujesz kilkudniowy trekking po górach, lepiej zaopatrz się w dedykowaną aplikację przeznaczoną do takich celów.

 

GoEuro – aby zawsze znaleźć transport z Huawei Y6 II Compact

To aplikacja o stosunkowo krótkiej historii, ale dzięki swojej funkcjonalności szybko zyskała ogromną popularność. Ideą programu jest odnalezienie publicznego środka transportu pomiędzy dowolnymi dwoma punktami. Aplikacja robi błyskawiczny przegląd ofert, biorąc pod uwagę również możliwości dostępne na innych portalach, np. Polski Bus czy BlaBlaCar. Dzięki temu nie musisz odwiedzać ich wszystkich z osobna.

Na podobnej zasadzie działają także aplikacje takie jak Kayak czy SkyScanner, przy czym skupiają się one na transporcie lotniczym. Za ich pomocą znacznie łatwiej znaleźć bilet lotniczy w atrakcyjnej cenie do dowolnego zakątka na świecie. Niemal zawsze dostępny jest szeroki wybór terminów, można również ustawić tzw. alert biletowy – wystarczy wpisać miejsce docelowe oraz maksymalną kwotę, którą chcesz wydać na bilety. Gdy połączenie w tej cenie zostanie znalezione, dostaniesz powiadomienie mailowe, które zostanie wyświetlone na ekranie Twojego smartfona.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. geraltKomentarze
comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.