Jak zadbać o klimatyzację w biurze?

26-05-2017, 10:25

Klimatyzacja to obecnie standardowe wyposażenie biura. Korzyści, jakie płyną z jej posiadania są warte dodatkowych kosztów (które nie są tak wysokie, jak powszechnie się uważa). Urządzenia te są powszechne dostępne. Każda hurtownia klimatyzacji oferuje różnego rodzaju sprzęty klimatyzacyjne wraz z akcesoriami montażowymi, a także części zamienne.

Aby klimatyzator dobrze nam służył, należy przestrzegać kilku prostych zasad jego użytkowania. Podstawową kwestią jest utrzymanie go w czystości. W urządzeniu gromadzą się zanieczyszczenia, które trzeba regularnie usuwać. W przeciwnym razie klimatyzacja zamiast nam służyć, stanie się źródłem drobnoustrojów chorobotwórczych, gdyż brud jest doskonałą pożywką dla bakterii i grzybów. Urządzenie należy czyścić dwa razy w roku w profesjonalnym serwisie (przeprowadza się wówczas zabieg odgrzybiania) oraz regularnie co miesiąc myć filtry, co można zrobić już we własnym zakresie. Regularne serwisowanie pozwoli także na szybkie wykrycie potencjalnych usterek i usunięcie ich często niewielkim kosztem.

Niezwykle ważne jest także codzienne użytkowanie klimatyzatora zgodne z zaleceniami producenta. Nie powinniśmy ciągle eksploatować urządzenia na jego najwyższych parametrach. Przeciwnie, producenci zalecają ustawienie klimatyzacji na temperaturę zaledwie o kilka stopni niższą niż temperatura powietrza na zewnątrz. Zapewni to dwojakie korzyści – sprzęt nie jest narażony na zbyt intensywną pracę, a użytkownik uniknie szoku termicznego po wyjściu na zewnątrz. Klimatyzator nie powinien być włączony bez przerwy. Klimatyzacja działająca przez całą dobę wcale nie zapewnia lepszych efektów niż użytkowana tylko w godzinach pracy, a naraża firmę na dodatkowe koszty. W przypadku klimatyzatorów pochłaniających powietrze z pomieszczenia należy pamiętać o regularnym wietrzeniu w celu wymiany powietrza w procesie cyrkulacji.

Odpowiednio używany i regularnie serwisowany sprzęt klimatyzacyjny będzie służył w pełni wydajnie przez wiele lat.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag klimatyzacja
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: