Jak zaciągnąć kredyt przez Internet?

25-06-2018, 07:09

Możliwość wzięcia kredytu przez Internet jest bardzo wygodna i korzystna. Coraz więcej klientów różnych banków przekonuje się do tej formy pożyczania pieniędzy.

mat partnera

Jednak wciąż większość osób zainteresowanych wzięciem kredytu nie wie o możliwości zrobienia tego przez Internet, obawia się tej formy lub nie jest doinformowanych o tym, jak przebiega cały proces. Postaramy się więc odpowiedzieć na te najważniejsze pytania dotyczące kredytów przez Internet.

Kredyt online - gotówka na już, od ręki

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że w zależności od banku czy instytucji finansowej, niektóre szczegóły dotyczące zaciągania kredytu przez Internet mogą się nieco różnić. Jednak ogólny zarys procedur powinien być taki sam. Musimy być też przygotowani do udostępnienia skanu lub fotografii naszego dowodu osobistego. Nie jest to nic nadzwyczajnego i nie trzeba się tego obawiać. Podobnie jak biorąc kredyt w placówce banku legitymujemy się dowodem osobistym, tak samo w przypadku kredytu online - jest on wymagany.

Najczęściej dopełnienie wszystkich formalności w przypadku kredytu przez Internet zajmuje nie więcej niż 15 minut. Banki, które oferują kredyty online udostępniają na swojej stronie internetowej wniosek skonstruowany specjalnie w tym celu. Dodatkowo, aby skusić ofertą kredytu przez Internet, niektóre banki oferują dużo korzystniejsze warunki dla tej formy kredytowania.

Kredyt przez Internet - minimum formalności

Całość formalności związanych z kredytem online można sprowadzić do czterech prostych kroków. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy - należy przygotować swój dowód osobisty, niektóre banki wymagają też wyciągu z konta. Po drugie, wypełniamy wniosek na stronie internetowej banku, który oferuje nam kredyt przez Internet i niemal natychmiast dostajemy wstępną informację o decyzji kredytowej. Wniosek jest skonstruowany tak, aby bank otrzymał wszystkie niezbędne informacje, a jednocześnie by był czytelny dla klienta i nie sprawiał problemów przy wypełnianiu. W dalszej kolejności musimy zapoznać się z warunkami kredytu i je zatwierdzić. Jako ostatni krok podpisujemy umowę kredytową a pieniądze zostają przelane na konto lub udostępnione na koncie, które zostało dla nas stworzone w banku udzielającym kredytu. Jak widać formalności są minimalne a kredyt udzielany niezwykle szybko.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Geralt
fot. Triggo

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

suplementy
Serwisy specjalne: