Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą aut firmowych? Poznaj zalety monitoringu pojazdów

17-10-2016, 18:05

Firmy posiadające liczne floty pojazdów, muszą korzystać ze skutecznych metod zabezpieczeń przed kradzieżą. Dotyczy to zwłaszcza flot, w których liczba aut to kilkadziesiąt czy nawet kilkaset pojazdów. Jednym z najskuteczniejszych, dostępnych obecnie sposobów ochrony pojazdów przed złodziejami jest monitoring pojazdów za pomocą danych GPS/GPRS. Na czym polega ta usługa? Czy jest skuteczna?

Monitoring pojazdów - jak to działa?

Obecnie coraz więcej firm transportowych, budowlanych jaki handlowych korzysta z systemów monitoringu GPS/GPRS. Dotyczy to przewoźników z różnych branż – transportu krajowego i międzynarodowego, kurierów, przewozu osób. Monitoring pojazdów wykorzystuje system GPS/GPRS do natychmiastowego ustalenia lokalizacji pojazdu i przekazania informacji na jej temat do dowolnego urządzenia mającego dostęp do Internetu. Dzięki temu. użytkownik może na bieżąco sprawdzać pozycje pojazdów i czy wszystko przebiega zgodnie z założonym planem pracy. Ważnym elementem systemu, jest zdolność do automatycznego wykrywania nieprawidłowości – jeśli np. dane auto powinno być w określonym miejscu o zaplanowanej godzinie, a znajduje się w zupełnie gdzie indziej, wówczas użytkownik otrzymuje wiadomość / alert o możliwej kradzieży pojazdu.

Szukasz monitoringu pojazdów? Dowiedz się więcej w serwisie Konsalnet:

Monitoring pojazdów - z czego wynika jego skuteczność?

Dzięki wykorzystaniu technologii GPS/GPRS przy monitoringu pojazdów, wiele czynności automatyzuje się. System jest w stanie wykryć kradzież nawet wtedy, gdy kierowca nas o niej nie powiadomił (np. gdy jest nieprzytomny). Rola skutecznego monitoringu pojazdów nie kończy się jednak na wykryciu nieprawidłowości – dzięki tej usłudze użytkownik cały czas widzi pozycję auta i może przy zgłaszaniu sprawy na policję podać jego położenie oraz prawdopodobny cel podróży. Dzięki temu, wśród monitorowanych pojazdów, odsetek skutecznych kradzieży jest znacznie mniejszy niż w przypadku aut pozbawionych tego zabezpieczenia.

Dodatkowe korzyści

Mimo, że podstawową funkcją monitoringu pojazdów jest zabezpieczenie ich przed kradzieżą, usługa ta przynosi znacznie więcej profitów. Przede wszystkim dzięki systemowi monitoringu Konsalnet GPS System możemy w szybkim tempie gromadzić ogromne ilości danych i przetwarzać je w ciągu kilku chwil, co pozwala wyraźnie zwiększyć efektywność zarządzania flotą. Dane pochodzące z transmisji GPRS pozwalają nie tylko ustalić pozycję auta, ale również jego prędkość i ilość paliwa. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na możliwość zaistnienia kradzieży, ale również pozwala na skuteczne kontrolowanie kierowców, monitorowanie opóźnień w dostawach itp. Odpowiednio wykorzystany monitoring pojazdów może wyraźnie poprawić efektywność działania firmy i ułatwić organizację pracy.

 

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytać

fot. Sarota PR
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Serwisy specjalne: