Jak z godnością przejść przez rozwód?

13-06-2018, 08:20

Rozstanie to zawsze bardzo trudny moment, zwłaszcza jeśli para założyła rodzinę, pojawiły się dzieci, a wspólny majątek uległ powiększeniu. Szczególnie w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalistów i dobrze się przygotować do rozprawy.

Rozwód — jak się przygotować do rozprawy?

Jeśli chcesz uniknąć krępującego i nieprzyjemnego roztrząsania małżeńskich niesnasek na sali sądowej, kluczowe rozmowy przeprowadź w domowym zaciszu. Warto ustalić wcześniej przede wszystkim zasady wychowywania dzieci, kalendarz odwiedzin i kwestie związane z mieszkaniem. Koniecznie trzeba również przeprowadzić podział majątku. Rozmowy tego typu nie należą do najłatwiejszych, dlatego warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów: mediatorów czy prawników. Jeśli nie znasz nikogo, komu możesz zaufać i powierzyć swoje sprawy, poszukaj rekomendacji w Internecie. Wpisz w wyszukiwarce na przykład: „adwokat Kraków rozwód”, a dostaniesz listę prawników z okolicy, którzy będą w stanie dobrze poprowadzić rozprawę rozwodową.

Dobre przygotowanie do rozwodu i ustalenie wszystkich kluczowych kwestii jeszcze przed wejściem na salę sądową, znacznie skraca czas trwania rozpraw i sprawia, że są mniej traumatyczne. W innym wypadku trzeba będzie opowiadać o problemach w związku, również związanych z pożyciem małżeńskim, przed sądem w obecności osób postronnych.

Rozwód — składanie wniosku do sądu

Kluczowym powodem, którego zaistnienie pozwala wnioskować o rozwód jest trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. We wniosku składanym do najbliższego terytorialnie sądu okręgowego należy dokładnie uargumentować rozpad związku i wskazać osobę winną za taki stan rzeczy (można również wnioskować o rozwód bez orzekania o winie). Ponadto wniosek musi zawierać dane małżonków, zaświadczenie o wysokości ich zarobków oraz akty urodzenia dzieci. Szczegółowo trzeba również opisać żądania powoda i wymienić nazwiska świadków, którzy będą zeznawać.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Fotolia


fot. Ceneo


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.