Jak wymienić przewód DC w zasilaczu?

29-03-2021, 11:25

Przewód w zasilaczu bardzo często ulega awarii. Może się to zdarzyć na skutek nadepnięcia, szarpnięcia, ale też po prostu wskutek zwykłego zużywania się materiału. Jak szybko wymienić taki przewód DC w zasilaczu? I jaki wybrać, aby posłużył przez długi czas?

Naprawmy oryginalny zasilacz

Kiedy dochodzi do sytuacji, że awarii uległ kabel od zasilacza, bardzo często decydujemy się na zakup zupełnie nowego zasilacza. Niejednokrotnie nie kupujemy oryginalnych elementów, a zamienniki, które mogą być gorszej jakości. Uszkodzenie przewodu zasilacza to powszechny problem, ponieważ bardzo łatwo na taki kabel nadepnąć, czy też pociągnąć go ze zbyt dużą siłą. Kabel zużywa się też wskutek codziennej eksploatacji, co jest po prostu nieuniknione. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od zakupu zamiennika będzie wymiana przewodu DC. Zachowamy bowiem oryginalny zasilacz urządzenia, który sprawnie podziała przez wiele lat. Wystarczy tylko dokupić odpowiedni przewód do wymiany.

Jak wymienić przewód?

Pierwszym krokiem przed wymianą przewodu, będzie oczywiście jego zakup. Musimy dobrać kabel odpowiedni do rodzaju zasilacza. Inny będzie zasilacz do laptopa, a inny do sprzętu grającego. Sprawdźmy dokładnie parametry danego przewodu, jak również parametry zasilacza, aby dobrać zgodny kabel. Po zakupie przewodu pozostaje już tylko otworzyć zasilacz i w stosowny sposób zamontować tam przewód. Poszczególne kabelki przewodu należy zlutować z właściwymi stykami w zasilaczu. Nieprawidłowe połączenie mogłoby bowiem uszkodzić urządzenie. Wymiana samego przewodu to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne od zakupu nowego zasilacza. Ponadto mamy gwarancję, że nasz zasilacz to wciąż oryginalny produkt, który dołączony był wraz z zakupionym urządzeniem i najlepiej z nim współgra.

Gdzie kupić solidny przewód?

Wybierając nowy przewód DC warto zainwestować w jakościowy produkt, który nie zepsuje się szybko. W tym celu najlepiej skorzystać z oferty sklepu przenośne.pl, który oferuje kilkadziesiąt modeli tego typu przewodów. To markowe produkty wysokiej jakości, które z powodzeniem zamontować możesz do zasilacza. Kupisz tu przewody do urządzeń Lenovo, Sony, HP, Samsung, Dell i wielu innych. Każdy produkt z oferty sklepu posiada dokładną specyfikację, dlatego bez problemu znajdziesz przewód, który będzie kompatybilny z konkretnym zasilaczem. Pamiętajmy też, że kupując dobrej jakości przewód mamy pewność, że sprawdzi się on przez długi czas bez konieczności kolejnej wymiany.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag Zasilacztag WLStag przewód DCtag nowptag nols
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: