Jak wyglądają i po co wykonuje się odwierty głębinowe?

16-10-2020, 11:05

Precyzyjne odwierty głębinowe wykonuje się najczęściej w celu umieszczenia w nich infrastruktury oraz urządzeń niezbędnych do czerpania wody pitnej z podziemnych zasobów wodnych. Do ich budowy wykorzystuje się zazwyczaj specjalne wiertnice pionowe.

Dostawcą maszyn do prowadzenia prac z tego zakresu jest m.in. przedsiębiorstwo Staltechnika. Nowoczesne rozwiązania inżynieryjne pozwalają na prowadzenie prac w trudnych warunkach środowiskowych i skalistym podłożu o skomplikowanej strukturze geologicznej.

odwierty głębinowe

Technologia wykonywania odwiertów głębinowych

Do wykonywania odwiertów głębinowych wykorzystuje się geotechniczne wiertnice pionowe. Technologia ta pozwala na bezpieczne i szybkie stworzenie otworu o określonych parametrach technicznych, z dużą dokładnością. Dzięki temu możliwe jest sprawne dotarcie do pokładów wodonośnych, budowa studni i umieszczenie w niej infrastruktury przesyłowej oraz wydajnej pompy wody.

Warto pamiętać, iż proces technologiczny determinuje często konieczność uzyskania odpowiednich pozwoleń wodno-prawnych regulowanych przepisami prawa budowlanego, jak również geologicznego, górniczego i wodnego. Taka potrzeba nie zachodzi w przypadku, gdy szacowane zużycie nie przekracza 5 m3 w ciągu doby, a odwiert nie będzie głębszy niż 30 metrów. Każdorazowo powinniśmy jednak zapoznać się z aktualnymi ustawami i rozporządzeniami na ten temat.

Zalety i zastosowania odwiertów głębinowych

Profesjonalne wiertnice do odwiertów studni głębinowych mogą być również wykorzystywane w innych celach. Jakie są ich zastosowania?

  • Górnicze prace wydobywcze żelaza i węgla.
  • Tworzenie umocnień i zabezpieczeń antyerozyjnych skarp.
  • Pomiary poziomu wód podziemnych.
  • Instalacja pomp ciepła.
  • Budowa infrastruktury geotermalnej.
  • Wykonywanie badań geologicznych.

Praktyczne informacje na temat wykorzystania tej technologii można również znaleźć pod adresem http://staltechnika.pl/. Wśród zalet stosowania nowoczesnych maszyn głębinowych warto wymienić dużą uniwersalność i odporność na intensywną eksploatację w trudnych warunkach terenowych. Umożliwiają one prowadzenie bezpiecznych i bezinwazyjnych prac w dowolnym miejscu.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag odwierty głębinowetag nols
To warto przeczytać

fot. sdecoret
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: