Jak wygląda internauta na wakacjach?

09-08-2011, 09:43

Co trzeci pytany w ciągu ostatnich trzech lat przynajmniej jeden wyjazd wakacyjny spędził za granicą – wynika z badania Acxiom na ponad trzech tysiącach internautów.

Sonda
Korzystasz z komputera bez dostępu do sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Mężczyźni w niewielkim stopniu, ale jednak przeważają w grupie domatorów spędzających wakacje w domowych pieleszach. Natomiast kobiety częściej niż płeć przeciwna decydują się na przynajmniej jeden wyjazd krajowy w czasie wakacji. Skoro płeć różnicuje sposoby spędzania wakacji, należy zobaczyć, jak to wygląda w odniesieniu do wieku respondentów.

Z badania wynika, że co trzecia osoba w wieku 25-29 lat wyjeżdża na wakacje zagraniczne. Najrzadziej dalsze podróże wybierają seniorzy powyżej 60 roku życia i ci sami najczęściej też zostają w domu (37%). Jedynie co piąty respondent wyjeżdża na urlop (i to zagraniczny) raz do roku lub rzadziej, natomiast reszta wypoczywa bardziej regularnie.

>> Czytaj też: Na wakacje z kartą bez niespodzianek

Kierunek podróży wakacyjnych ma również związek z zasobnością portfela polskiego internauty. Aż 60% zarabiających powyżej 7 tysięcy złotych miesięcznie wydaje swoje dochody na dalekie wyprawy i jedynie 15% tej grupy decyduje się zostać w wakacje w domu. Rodzaj urlopu związany jest też z rodzajem wykonywanego zawodu.

Urlopy w miejscach zamieszkania spędzają najczęściej rolnicy i ogrodnicy. Ale też co trzecia osoba z tej grupy wyjeżdża na urlop zagraniczny. Do grup zawodowych spędzających najczęściej wakacje poza granicami Polski można zaliczyć właścicieli firm, kierowników, inżynierów i analityków. Najrzadziej zagraniczne wojaże wybierają stolarze, elektrycy, operatorzy maszyn i inni wykwalifikowani pracownicy fizyczni.

Z badania wynika też, że użytkownicy Facebooka spędzają wakacje zarówno w domu, jak i zagranicą, przy czym największą popularnością wśród fanów tego serwisu cieszą się wakacje na terenie Polski. Co czwarty respondent zarejestrowany na NK wybiera wakacje zagraniczne, a prawie 40% z nich wyrusza w Polskę.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930