Jak wybrać wirtualne biuro?

28-08-2020, 06:12

Każdy przedsiębiorca chociaż raz w życiu staje przed dylematem, gdzie zarejestrować siedzibę swojej firmy lub spółki. Czy zrobić to na adresie mieszkania lub swojego domu, czy wynająć tanie biuro a może dokonać rejestracji w większym mieście?

Wirtualne biuro stanowi w takich przypadkach jedną z opcji

Wirtualne biura to właśnie miejsca, w których można wynająć adres na siedzibę swojej firmy, czyli inaczej mówiąc wynająć wirtualną siedzibę. Adres siedziby w biurze wirtualnym ma znaczące plusy, jeśli nasza firma nie zatrudnia pracowników stacjonarnych i biuro po prostu nie jest nikomu potrzebne.

Bardzo łatwo też ze swoją firmą czy spółką wyemigrować z małego miasteczka lub wsi do wielkiego miasta. Okazuje się bowiem, że najbardziej się opłaca mieć wirtualne biuro w Warszawie, gdyż jest tam pełno takich biur, ich działalność nie jest dla nikogo czymś dziwnym a dzięki konkurencji ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Wirtualne biuro sprawdzi się więc jako adres do rejestracji firmy nowej, gdyż w początkowym okresie bardzo rzadko mamy stałych, stacjonarnych pracowników. Ciężko jest już od pierwszego dnia działalności firmy pokrywać koszty biura i pracowników. Dużo korzystniej jest właśnie zacząć od siedziby w wirtualnym biurze a jeśli mamy mieć pracowników to albo zdalnych, albo takich, którzy zarobią jedynie na prowizji.

wirtualne biuro

Czy wirtualne biuro jest realne?

Wirtualne biuro zwane jest inaczej jako wirtualna siedziba. Nic bardziej mylnego. W obecnych czasach zacieśniania ściągalności VAT i likwidowania luk podatkowych każda siedziba firmy a tym bardziej spółki musi być realna.

Wirtualne biuro nie może stanowić zamkniętego pokoju w biurowcu, do którego jak chcemy przyjść to trzeba się umówić na konkretną godzinę.

Wirtualne biuro musi być zawsze otwarte, w każdy dzień powszedni w typowych godzinach pracy wszelkich innych biur czy urzędów.

Należy też pamiętać, iż w każdej chwili taką siedzibę wirtualną może odwiedzić urzędnik z urzędu skarbowego i sprawdzić czy pod adresem siedziby znajdują się jacyś ludzie, czy osoby te mają kontakt z zarządem spółki – klienta wirtualnego biura i czy zarząd tejże spółki może zebrać się pod adresem siedziby i podjąć tam jakieś decyzje.

Wobec tego obecnie wirtualne biuro to realne powierzchnie do spotkań i realne przedsiębiorstwo.

Tak właśnie działa VSL-System prowadząc wirtualne biura w Warszawie.

Dla kogo sprawdzi się wirtualne biuro?

Wirtualne biuro sprawdzi się dla każdej firmy, która nie potrzebuje stacjonarnych pracowników.

Jeśli pracownicy są, ale tacy, którzy pracują tylko w terenie np. przedstawiciele handlowi, albo tylko pracujący zdalnie np. programiści to taki wirtualny sekretariat jest świetnym substytutem biura z sekretariatem.

Warto zwrócić też uwagę na kwestię kosztów. Możliwe, iż Twoja firma chętnie przyjęłaby do pracy jakąś osobę, ale jeśli zarobki przedsiębiorcy wynoszą 5-10 tys zł miesięcznie to należy sobie zdać sprawę, że po zatrudnieniu osoby i wynajmie biura te zarobki drastycznie spadną.

Przy działalności gospodarczej mamy również różne typy osób, dla których biuro wirtualne to wymarzona opcja. Przykładowo osoba, która chodzi po firmach i serwisuje w nich serwery.

Na pewno nie zamierza część swoich utargów oddać na czynsz biura w biurowcu a tym bardziej na pracownika biurowego. Jeszcze bardziej dobitnym przykładem są osoby pracujące u kogoś, ale mające zgłoszoną działalność gospodarczą, gdyż ich praca nie podlega nadzorowi szefa np. programiści.

Adres siedziby ma znaczenie

Również sam adres wpisywany jako adres siedziby spółki czy działalności gospodarczej ma znaczenie.

Przede wszystkim adres ten jest jawny i bardzo prosto znaleźć po numerze NIP przedsiębiorcy, gdzie on mieszka jeśli będzie mieszkał pod adresem siedziby swojej firmy.

Nie każdy ma ochotę na taki brak prywatności.

Adres siedziby znajdzie się początkowo w CEiDG lub KRS, ale po chwili adres ten przechwycą rozliczne serwisy www i zostanie on wyświetlony na 100 różnych stronach internetowych, na których zostanie on po wieczne czasy.

Siedzibę firmy warto też mieć w Warszawie a nie w małej miejscowości. Zazwyczaj nie ma konieczności, by ciągle w siedzibie przebywać a wirtualne biuro odbiera na bieżąco wszystkie listy i wykonuje ich skany do PDF.

W tym właśnie sensie jest to adres wirtualny, choć jak wspomnieliśmy musi się pod nim zebrać zarząd spółki i podjąć kluczowe dla spółki decyzje.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag wirtualne biurotag VSL-Systemtag nols
To warto przeczytać


fot. peshkovRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Serwisy specjalne: