Jak wybrać przyczepę kempingową?

21-04-2017, 07:05

Zakup przyczepy kempingowej to duży wydatek. Kilkuletnie modele renomowanych firm to minimum 30-40 tysięcy złotych. Podpowiadamy jak kupić, by potem nie zgrzytać zębami.

Gdy planujesz zakup przyczepy zwykle wybierasz interesujące Cię marki oraz modele i jest to właściwy kierunek podobnie jak przy zakupie samochodu. Ten ostatni ma spore znaczenie dla udanego wyboru przyczepy. Musimy bowiem sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym jak ciężką przyczepę możemy zgodnie z przepisami doczepić do auta.

Oględziny przyczepy warto rozpocząć od jej poszycia. Konieczna jest weryfikacja, czy nie nastąpiły jakieś uszkodzenia, a co gorsze przypadkowe i niefachowe próby ich usunięcia. Warto w tym celu sprawdzić wszystkie łączenia, czy nic się nie rozchodzi. Oczywiście konieczne jest również sprawdzenie podwozia przyczepy oraz dachu. Ten ostatni w skrajnych przypadkach może przeciekać. Podwozie natomiast może rdzewieć, a zgniła podłoga to gwarantowane poważne wydatki.

Wnętrze oraz wyposażenie przyczep kempingowych to kluczowe to kluczu do komfortowych wakacji. Nie mniej jednak zanim zabierzesz się za badanie sprawności gadżetów zweryfikuj zapach w przyczepie. Jeśli wyczujesz stęchliznę, to z pewnością w przyczepie są jakieś nieszczelności. Można więc powiedzieć, że idealnym rozwiązaniem byłyby oględziny po deszczu.

Sprawdzenie wyposażenia przyczepy kempingowej to przede wszystkim sprawna kuchnia oraz niezniszczona łazienka. W kuchni zwróć uwagę na szczelność rur oraz funkcjonowanie lodówki i palników. W łazience zwróć uwagę na stan armatury. Zlewu, brodzika oraz kranów. Koniecznością jest również sprawdzenie stanu bojlera oraz pompy wody i instalacji elektrycznej. Na koniec pozostają łatwe w namierzeniu uszkadzania związane z łóżkami, materacami i szafkami.

Zakup przyczepy kempingowej to często początek nakładów bowiem wielu właścicieli to prawdziwi entuzjaści. Tym bardziej zwróć uwagę na podstawowe rzeczy, by wystarczyło Ci środków na inwestycje w przedsionki, ogrzewanie czy baterie słoneczne.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą części do przyczep kempingowych Turismus


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Turismustag komunikat firmytag kemping
To warto przeczytać

fot. golubovy

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: