Jak wybrać program do monitorowania komputera?

16-05-2017, 12:43

Bardzo istotną cechą, z punktu widzenia osób zarządzających, którzy chcieliby kontrolować pracowników, jak i pracowników, którzy mają być kontrolowani są możliwości programu do monitorowania komputera oraz zakres danych, które zbiera.

komputer monitor

Część programów wymaga aktywnego współdziałania monitorowanego pracownika, który musi podczas swojej pracy co jakiś czas samemu wpisywać określone informacje. Takie programy dobrze sprawdzają się do zarządzania projektami. Natomiast, jeśli chcielibyśmy wprowadzić kontrolę pracowników w trybie niejawnym, koniecznym jest wybór programu, który zbiera i przesyła dane w sposób całkowicie automatyczny.

W dzisiejszej dobie gadżetów, pojawiły się już programy do monitorowania pracowników, dające możliwość dostępu mobilnego, poprzez smartfona. Często likwiduje do zjawisko gorszej wydajności pracowników, pod nieobecność kierownika. Przełożony nawet będąc na delegacji czy urlopie może na bieżąco zobaczyć co się dzieje u niego w biurze.

Ale, jeśli chodzi o monitoring pracownika, to nie wszystko. Istnieją programy, które dają możliwość bieżącego podglądu ekranu wybranego pracownika. Jednym kliknięciem można zobaczyć jak wygląda ekran pracownika, czyli czym się teraz zajmuje.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze programu do monitorowania komputera?

Pomoc techniczna ze strony sprzedającego oprogramowanie. Szczególnie na początku, zanim nauczymy się posługiwać programem i w pełni korzystać z jego możliwości, cennym jest możliwość dopytania się u źródła. Podobnie w przypadku, gdy pojawią się problemy w instalacji czy w trakcie działania. Czasem problem tkwi po stronie użytkownika, a producent ma doświadczenie jakie są najczęstsze tego przyczyny i jak je sprawnie usunąć.

Instalacja. Warto wybrać program, który jest prosty w instalacji i daje możliwość zdalnego wgrania z poziomu serwera.

Odpowiedzi. Korzystając z dobrego programu do monitorowania komputera otrzymamy odpowiedzi na następujące pytania:

  • Jakie jest realne wykorzystanie czasu pracy?
  • Kto, kiedy, ile czasu poświęca na faktyczne wykonywanie obowiązków?
  • Czym zajmują się pracownicy podczas godzin pracy?
  • Czy występują stanowiska przeciążone pracą?
  • Czy występują stanowiska niedociążone pracą?
  • Ilu pracowników faktycznie potrzebujemy?
  • Jak rozkłada się obciążenia pracą w podziale na godziny pracy oraz dni tygodnia?
  • Jak wynagradzać pracowników (w powiązaniu do ich realnej efektywności pracy)?
  • Jakie oprogramowanie jest w przedsiębiorstwie rzeczywiście wykorzystywane?

 

Ceny takich programów zaczynają się od około 10 zł za stanowisko pracy (miesięcznie). Zanim zdecydujemy się na zakup najtańszego warto jednak sprawdzić, jakie funkcjonalności w nim znajdziemy i czy nie oczekujemy czegoś więcej – co może być dostępne w wersji z nieco większą ceną.

Za darmo program do monitorowani komputera przetestujesz tutaj: www.pclogger.net


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag monitorowanietag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. peshkov
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: