Jak wybrać odpowiednie mleko dla niemowląt?

25-05-2018, 07:26

Wybór odpowiedniego mleka dla niemowląt to dylemat, przed, którym stoi każda młoda matka. Zadanie jest tym bardziej trudne, ponieważ oferowany wybór produktów jest szeroki. Istotnym kryterium jest wiek dziecka oraz indywidualne potrzeby jego organizmu. Dlaczego i kiedy sięgnąć po gotowe mleko?

Na stosowanie gotowych mlek najczęściej decydują się matki, które cierpią z powodu niedostatecznej ilości pokarmu. Wynika to również z faktu, że organizm rodzicielki po przebytej ciąży jest osłabiony, co negatywnie rzutuje, na jakość posiadanego pożywienia. Modyfikowane mleko dla niemowląt wbrew obiegowej opinii jest w pełni bezpieczne oraz całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie energetyczne dziecka. Skład gotowych mlek został starannie opracowany, dzięki czemu w niczym nie różni się od naturalnego pokarmu pochodzącego wprost od matki. Mleko dla niemowląt jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka, jak również stymuluje jego rozwój. Zawarte w nim składniki odżywcze dostarczają mu niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego mleko dla niemowląt jest ważnym produktem, który powinien się znaleźć w diecie malucha. Formuła dostępna w postaci gotowych mieszanek została wzbogacona o kwasy tłuszczowe oraz kompleks witamin, a także probiotyki, które mają dobroczynny wpływ na florę bakteryjną jelit. W ten sposób nie wywołują podrażnień i zapewniają odpowiednie środowisko bakterii obecnych w jelitach. Wiele rodziców ma niesłuszne obawy związane ze stosowaniem gotowych mlek. Są one dostosowane do wieku dziecka i zawierają niezbędne do funkcjonowania organizmu elementy takie jak: nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik oraz wapń i witaminę D, które są potrzebne do prawidłowego wzrostu i mineralizacji kości. Gotowe mleko dla niemowląt jest łatwe i szybkie do przyrządzenia. Jego składniki zostały dobrane w taki sposób, aby stymulować odpowiednią pracę mózgu oraz kształtować zdolności poznawcze malucha. Ponadto mleka dla niemowląt mogą stanowić bazę dla przyrządzania kleików oraz kaszek.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.