Jak wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowy? Poznaj ranking przygotowany przez bankier.pl

24-05-2017, 09:22

Portal finansowy Bankier.pl opublikował kolejny ranking kont oszczędnościowych. Majowe zestawienie potwierdza atrakcyjność produktu oferowanego przez Toyota Bank. Indeksowane Konto Oszczędnościowe ponownie okazało się najlepsze wśród kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków.

award bankier.plWybór rachunku oszczędnościowego powinien być poprzedzony analizą. Zwłaszcza, że na rynku jest dostępnych wiele produktów. Żeby skorzystać z niektórych z nich, trzeba spełnić dodatkowe warunki.  Część banków wymaga od klientów np. założenie konta osobistego, dokonywanie płatności bezgotówkowych czy zasilanie określoną kwotą. W przypadku Indeksowanego Konta Oszczędnościowego nie ma takich wymagań. Produkt oferowany przez Toyota Bank zwyciężył ponownie wśród kont, które są łatwo dostępne dla klientów. Do sporządzenia rankingu posłużyły wyliczenia dla kwoty 10 tys. zł.

Triumf IKO

4 zł - tyle po miesiącu wynosi różnica między zyskami gwarantowanymi przez konta z dwóch czołowych miejsc rankingu. Indeksowane Konto Oszczędnościowe zapewnia 15,34 zł, a kolejny produkt w zestawieniu 11,34 zł. Środki zgromadzone na IKO są oprocentowane według zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie podstawowe w skali roku wyniosło 2,23 proc. (WIBOR 3M + 0,25 proc. + 0,25 proc. bonus od Toyota Bank) w dniu sporządzenia rankingu. Pozostanie ono bez zmian do 30 czerwca br. Warunki te dotyczą klientów wpłacających kwoty do 100 tys. zł. Produkty, które Bankier.pl umieścił na drugim i trzecim miejscu, są oprocentowane na poziomie 1,65 proc. oraz 1,50 proc.

Lista zalet IKO nie kończy się na największym zysku w tej grupie kont. Opłata za prowadzenie tego rachunku wynosi 30 zł miesięcznie, ale może być zwrócona przez Toyota Bank. Dojdzie do tego, jeśli klient nie wypłaci środków w danym miesiącu. Istnieje funkcja zakładania lokat z IKO. Krok ten nie jest rozumiany jako wypłata środków. W Toyota Bank nie ma obowiązku posiadania karty płatniczej, a pełna obsługa konta jest możliwa przez Internet.

Co zrobić, aby dołączyć do posiadaczy IKO? Wystarczy poświęcić kilka minut na uzupełnienie wniosku online na stronie banku. W nim trzeba podać dane osobowe, kontaktowe oraz z dokumentu tożsamości.

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: