Jak wybrać dobrego elektryka samochodowego?

30-01-2017, 10:22

Problemy i samochodowe usterki nie muszą mieć natury jedynie mechanicznej. Szczególnie w nowych modelach aut coraz większą rolę odgrywa również elektryka samochodowa, czyli wszystkie elektryczne i elektroniczne mechanizmy i urządzenia. Co robić, gdy któryś z nich zawodzi? Poprosić o pomoc elektryka samochodowego. Jak jednak wybrać tego godnego zaufania?

Fora i rankingi internetowe

            Jednym z pierwszych kroków podejmowanych przez osoby poszukujące dobrego elektryka samochodowego jest przeszukiwanie internetowych stron poświęconych tego typu usługom. Opcji jest bardzo wiele – możemy zaglądać na branżowe serwisy, fora internetowe, portale społecznościowe etc. Całe szczęście odnajduje się je naprawdę łatwo. Wystarczy wpisać w internetową wyszukiwarkę wybraną usługę oraz miasto, w którym mieszkamy (np. „elektryka samochodowa Warszawa”), lub wzbogacić frazę o jeszcze jeden wybrany element (np. „opinie”, „ranking”, „forum” etc.) i gotowe! Setki wyników czekają na weryfikację. Jeśli zastanawiamy się nad skorzystaniem z usług konkretnego warsztatu, np. poleconego przez znajomych czy sąsiada, możemy wpisać jego nazwę lub adres do wyszukiwarki i, tu znów, dodać „opinie” czy inne tego typu słowo, by szybciej odnaleźć potrzebne informacje.

            Czy informacje publikowane w sieci przez kierowców są wiarygodne? Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol, odpowiada: „Myślę, że nie ma powodu, by nie ufać innym kierowcom. Oczywiście raz na jakiś czas może zdarzyć się tak, że niesłusznie niezadowolony klient warsztatu zamieści na forum czy na jakiejś innej stronie internetowej nieprawdziwe informacje, niemniej są to raczej sytuacje sporadyczne. Jeśli przytłaczająca liczba opinii jest pozytywna lub, odwrotnie, negatywna, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że dany warsztat jest, w pierwszym przypadku, godny polecenia lub, w drugim, że nie warto ufać jego pracownikom.”

Kontakt z elektrykiem

            Kamil Sieradzki z Besthol dodaje: „Jeśli poszukujemy elektryka samochodowego i nie ufamy źródłom internetowym, możemy po prostu do wybranych elektryków podzwonić. Bardzo często już podczas rozmowy telefonicznej można zorientować się, czy mamy do czynienia z profesjonalistą czy niekompetentnym naciągaczem. Kontakt bezpośredni też wiele mówi o elektryku – zwracajmy uwagę, czy podaje cenę usługi przed jej wykonaniem, czy przeprowadza dokładną diagnostykę etc.”

Auto elektryk z dojazdem

            Usługi mobilnych warsztatów samochodowych są w takich miastach, jak np. Warszawa, coraz popularniejsze. Warto wiedzieć, że w każdym (lub prawie każdym) tego typu warsztacie pracuje również elektryk samochodowy. Tak więc jeśli nie mamy czasu, by jeździć po stacjonarnych, typowych warsztatach w poszukiwaniu elektryków, z którymi będziemy mogli na spokojnie porozmawiać, by przekonać się o ich profesjonalnym podejściu do własnej pracy (lub braku takiego podejścia), możemy znacząco ułatwić sobie sprawę i umówić się z wybranym specjalistą (czy nawet specjalistami…) i czekać na jego przybycie we własnym domu. Diagnostyka i naprawa realizowana przez mechanika na miejscu to prawdziwa wygoda – możemy wówczas zająć się własnymi sprawami i nie musimy przejmować się ewentualnym odbiorem samochodu. Zawsze możemy również elektryka przy pracy podejrzeć…


Następny artykuł » zamknij

Przegląd e-biznes 31.01.2017

Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: