Jak wybrać dobre wakacje all inclusive?

17-04-2018, 09:50

W opcjach wyżywienia na stronach internetowych biur podróży lub pośredników turystycznych, jak i w katalogach ofert wyjazdowych, można spotkać się z kilkoma standardowymi określeniami dotyczącymi opcji wyżywienia. Mamy więc wyjazdy z wyżywieniem BB, HB, FB czy AI.

morze

Pierwsze oznacza wyjazdy wyłącznie z zapewnionym śniadaniem (Bed&Breakfast), HB to „Half Board”, czyli śniadania i obiadokolacje, FB to „Full Board”, czyli pełne wyżywienie obejmujące zwykle 3 posiłki, zaś AI to „All Inclusive”, tj. wszystko w cenie. Jak korzystnie jechać na wakacje z AI i czy wszystkie są tak atrakcyjne?

Uroki All Inclusive

Jadąc na wakacje All Inclusive mamy zapewnione pełne wyżywienie, wraz z dodatkowymi przekąskami pomiędzy głównymi posiłkami, jak i napoje - alkoholowe i bezalkoholowe. Najczęściej goście hotelu z formułą AI mogą korzystać z pełnej infrastruktury hotelowej, łącznie ze zjeżdżalniami wodnymi, czy boiskami sportowymi, bez uiszczania z tego tytułu jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Dzięki temu turysta nie musi zaprzątać sobie głowy organizacją wyżywienia na urlopie, co wygodne okazuje się zwłaszcza wtedy, gdy na wakacje jedziemy z dziećmi. Część hoteli z AI zapewnia dla najmłodszych gości specjalne menu dla dzieci, które uwzględnia ulubione przekąski i przysmaki. Wybór potraw w restauracji lub restauracjach objętych formułą AI jest tak szeroki, że każda osoba, nawet stosująca specjalną dietę np. wegetariańską, może wybrać coś dla siebie. Każdego dnia najczęściej śniadania są takie same, ale obiady lub kolacje mogą być tematyczne, np. wieczór włoski czy chiński.

Jak racjonalnie wybierać wakacje AI?

Oferta wakacji All Inclusive w jednym kraju, a nawet w tym samym mieście, nie musi być taka sama w każdym hotelu. Hotel może nieco inaczej ustalać warunki wyżywienia i pobytu w pakiecie AI. Bywa, że mamy do czynienia z formułą All Inclusive soft, All Inclusive i Ultra All Inclusive. To trzy różne oferty. Pierwsza jest „lekką” wersją AI, czyli najczęściej goście hotelu korzystają bezpłatnie z infrastruktury lub wybranej infrastruktury hotelowej, mają zapewnione główne posiłki, napoje bezalkoholowe nielimitowane oraz wybrane napoje alkoholowe. Zresztą, w opcji All Inclusive na ogół bezpłatne są tylko drinki i alkohole lokalne, a za importowane trzeba zapłacić, tak jak i za świeżo wyciskane soki owocowe. Najlepszą z punktu widzenia turysty oczekującego komfortu wypoczynku za granicą jest opcja Ultra All Inclusive, która może gwarantować darmowe jedzenie i napoje - alkoholowe i bezalkoholowe, łącznie z drinkami z alkoholi importowanych, przez 24 godziny na dobę.

Nie w każdym kraju AI rzeczywiście się opłaca. Przyjmuje się, że najbardziej opłacalne jest korzystanie z AI w krajach, w których jest generalnie drogo, np. na Mauritiusie, Seszelach czy na Wyspach Kanaryjskich. Większość ofert wyjazdowych na wakacje w Egipcie czy w Turcji także ma formułę AI, co można zobaczyć na stronie biura http://dreamtours.pl/.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.