Jak wybrać dobre czasopismo prawnicze do publikacji?

29-01-2020, 09:15

Wybór czasopisma prawniczego, w którym chcielibyśmy, aby znalazł się nasz artykuł nie jest prostym zadaniem. Decydując się na publikację treści, przede wszystkim zależy nam, żeby spotkała się ona z dużym zainteresowaniem czytelników. Osiągnięcie tego celu możliwe jest głównie wtedy, gdy magazyn prawniczy, do którego wysłaliśmy artykuł cieszy się w sieci dużą popularnością. Jakie kryteria należy spełnić, aby wybrane przez nas czasopisma prawnicze opublikowały napisany przez nas tekst?

czasopismo prawnicze

Częstotliwość zamieszczania kolejnych numerów czasopisma

Własną publikację najlepiej zamieścić jest w periodyku prawniczym, czyli czasopiśmie, które wydawane jest regularnie, w określonym przez wydawnictwo czasie. Warto decydować się przede wszystkim na czasopisma dostępne online, ponieważ wygoda wyszukiwania informacji w sieci oraz ich globalna dostępność pozwalają najszybciej dotrzeć do wybranej grupy docelowej. W internecie można wybrać miejsce publikacji, którym będzie np. tygodnik prawniczy, miesięcznik lub kwartalnik prawniczy. Które z tych rozwiązań okaże się być najlepszym zależy głównie od preferencji osoby piszącej oraz częstotliwości, z jaką chcielibyśmy zamieszczać artykuły w czasopiśmie. Z pewnością na kwartalnik powinni zdecydować się ludzie piszący długie treści, dysponujący określoną ilością czasu, który mogą poświęcić na przygotowanie bardzo profesjonalnego artykułu.

Polskie czasopisma prawnicze poruszające wiele zagadnień

Wiele osób zastanawia się, gdzie najlepiej jest opublikować tekst o tematyce prawniczej. Wybór powinien paść na czasopismo, w którym zamieszczane są artykuły, sprawozdania z konferencji czy też recenzje monografii. Im szerszy jest obszar, w którym działa czasopismo, tym większa będzie ilość jego czytelników oraz łatwiej będzie nam trafić z tematem wartym opublikowania. Inną kwestią, na którą warto zwracać uwagę jest punktacja czasopism. Może je otrzymać każdy miesięcznik prawniczy, tygodnik oraz kwartalnik, na którym regularnie publikowane są artykuły o bardzo wysokiej jakości. Wtedy też zostają one umieszczone w wykazie czasopism naukowych (jak np. czasopismo prawnicze online: http://www.prawoiwiez.edu.pl/).

czaspismo prawnicze

Artykuły prawnicze muszą być sprawdzane przed ich wysłaniem do czasopisma

Mając już wybrane jedno z czasopism punktowanych, należy dokładnie zapoznać się z wytycznymi obowiązującymi na stronie, aby artykuł pozytywnie i możliwie szybko przeszedł cały proces weryfikacji. W szczególności powinno się zwrócić uwagę na następujące kryteria:

  • Czy tekst jest odpowiednio sformatowany? Między innymi bardzo ważne jest dostosowanie swojego artykułu do obowiązującej w wytycznych czcionki (zarówno rodzaju jak i rozmiaru), wszystkich marginesów oraz interlinii.
  • Tekst powinien być unikalny i nie powinien być publikowany w żadnym innym miejscu.
  • Czy załączone jest tłumaczenie (jeśli jest wymagane) oraz czy artykuł posiada bibliografię?
  • Czy przypisy zostały prawidłowo zamieszczone?
  • Czy w tekście nie zostały umieszczone nadprogramowe informacje? Np. dane o autorze.

Niedostosowanie się do wytycznych może skutkować nie przyjęciem przez redakcję czasopisma artykułu do publikacji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag czasopismo prawnicze
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: