Jak właściwie wyposażyć lokal gastronomiczny?

22-01-2018, 08:17

Odpowiednie urządzenie lokalu gastronomicznego tak, by przede wszystkim był on funkcjonalny i spełniał wszystkie potrzeby pracowników oraz gości, na pewno nie jest proste. Oczywiście, jeśli poszczególne inwestycje zostaną przeprowadzone umiejętnie, właściciele już wkrótce powinni się cieszyć idealnie wyposażoną gastronomią.

restauracja mat partnera

Rodzaje lokali gastronomicznych

Bardzo wiele zależy od tego, jakiego rodzaju lokalem gastronomicznym dysponujemy. Naturalnie, dzięki różnorodności swojej specyfikacji miejsca te potrzebują odmiennego sprzętu. Najczęściej myśli się tu o urządzeniu kawiarni, które szybko potrafią sobie zjednywać serca swoich klientów oraz o barach szybkiej obsługi, które w obliczu powszechnego pośpiechu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Wyposażenie lokalu gastronomicznego powinno być jednak zawsze dobrze przemyślane, ponieważ podczas organizacji tego typu miejsca pracy nie można sobie pozwolić na błędy. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o podstawowe sprzęty, bez których nie byłoby możliwe rozpoczęcie działalności i w konsekwencji, wydawanie posiłków.

Jeśli dysponujesz kawiarnią

Kawiarnie to ładnie urządzone, kameralne miejsca, w których goście mają przyjemnie spędzić czas. Jako że sprzyja temu smaczna, dobrze zaparzona kawa, dużą uwagę powinno się poświęcić wyborowi ekspresu. Do takich miejsc naturalnie wprowadza się modele ciśnieniowe, mające większe możliwości jeśli chodzi o sposoby przyrządzania napoju. Trzeba jednak zwrócić uwagę na ich parametry, ponieważ poszczególne egzemplarze różnią się od siebie rozmiarem, układem oraz dostępnością funkcji. Ich dobór zależy od wizji, jaką ma właściciel, dlatego przed zakupem trzeba im poświęcić nieco więcej uwagi.

W przypadku, gdy do kawy mają być podawane ciasta wypiekane na miejscu, warto rozważyć instalację pieca konwekcyjnego. Obowiązkowym wyposażeniem kawiarni okaże się natomiast zmywarka posiadająca funkcję wyparzania szkła, witryna cukiernicza oraz dobrej klasy chłodziarko-zamrażarka. W upalne miesiące dobrze również mieć specjalny dystrybutor do lodów.

A gdy urządzasz bar szybkiej obsługi?

Bar szybkiej obsługi nie musi być duży, jednak muszą się w nim pomieścić podstawowe sprzęty, umożliwiające serwowanie konkretnych posiłków. Przydatny okaże się chociażby grill do rozmaitych burgerów oraz kuchenka indukcyjna, pozwalająca na szybkie i sprawne przygotowywanie poszczególnych dań. Tutaj również musi znaleźć się zmywarka do szkła, a także zmywarka uniwersalna oraz chłodziarko-zamrażarka.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: