Jak używać klimatyzacji?

23-07-2017, 07:22

Obecnie klimatyzacja to standardowe wyposażenie auta. Prawidłowo używany i serwisowany układ chłodzący będzie funkcjonował bez zarzutu i nie zaskoczy nas awarią w największy upał.

Aby klimatyzacja dobrze nam służyła, należy regularnie dokonywać jej przeglądów. Jeśli wszystko działa bez zarzutu, wystarczy przegląd raz w roku. Uzupełnia się wówczas ubytki czynnika chłodzącego, oczyszcza się układ z bakterii, roztoczy i grzybów oraz wymienia zanieczyszczone i zużyte filtry. Awarie części klimatyzacji zdarzają się rzadko, zwłaszcza, jeśli odpowiednio dbamy o układ chłodzący. Bywa, że musimy wymienić osuszacz klimatyzacji. Jest to część odpowiedzialna za usuwanie nadmiaru wilgoci – odwadnia czynnik chłodniczy. Należy pamiętać, że osuszacz klimatyzacji bardzo szybko pochłania wilgoć. Należy pamiętać, że nawet jeśli pozostawimy ten filtr otwarty przed montażem zaledwie na kilkanaście minut, będzie on już bezużyteczny, gdyż pochłonie wilgoć z otoczenia.

Ważną kwestią jest umiejętne użytkowanie klimatyzacji. Jeśli będziemy robili to niewłaściwie, to udogodnienie zamiast pomóc nam przetrwać upalny dzień, zaszkodzi naszemu zdrowiu. Częstym błędem popełnianym przez użytkowników aut jest nastawianie klimatyzacji na zbyt niską temperaturę. Różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz a temperaturą w środku powinna wynosić zaledwie kilka stopni. Nietrudno o wychłodzenie organizmu oraz przeziębienie w przypadku drastycznej różnicy. Niewłaściwe jest także nastawienie klimatyzacji i chłodzenie auta przed wsiadaniem do niego. Wówczas narażamy się na szok termiczny.

Pamiętajmy także o regularnym czyszczeniu układu chłodzącego. Jeśli nie będziemy tego robić, gromadzące się w filtrach i parowniku zanieczyszczenia doprowadzą do rozwoju bakterii i wirusów niebezpiecznych dla naszego zdrowia.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Warto przeczytać:

Tematy pokrewne:  

tag klimatyzacja
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: