Jak użytkownicy Firefoksa korzystają z trybu prywatnego?

24-08-2010, 19:17

Jak się okazuje, zachowanie użytkowników można zwykle z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć.

Tryb prywatny w przeglądarkach internetowych, zwany także "incognito", pozwala użytkownikom na przeglądanie sieci bez pozostawiania informacji o odwiedzanych witrynach na lokalnej maszynie. Wraz z popularyzacją nowych wersji narzędzi, także tajemnicza funkcja zyskuje coraz większe grono użytkowników.

>>Czytaj także: Firefox 4: będzie szybki i bardziej prywatny

Sonda
Korzystasz z trybu prywatnego w pracy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Mozilla przeprowadziła badanie, które miało wskazać, jak długo użytkownicy korzystają z trybu prywatnego. Podczas eksperymentu rejestrowano jedynie czas włączenia i wyłączenia funkcji "incognito", nie sprawdzano natomiast, jakie witryny przeglądali internauci.

Jak się jednak okazuje, biorąc pod uwagę wyniki, bardzo wiele zachowań można było przewidzieć wcześniej. Najpopularniejsza pora na anonimowe (częściowo) przeglądanie sieci to południe, gdy zwykle pracownicy robią sobie krótką przerwę - widocznie nie chcą, by odwiedzane w tym czasie strony figurowały w historii programu.

Godziny największej aktywności trybu prywatnego
fot. Mashable - Godziny największej aktywności trybu prywatnego
Wzmożoną aktywność trybu prywatnego można także zauważyć w godzinach wieczornych i nocnych - interpretację tego zjawiska pozostawiamy naszym czytelnikom. Pewną podpowiedzią może być tutaj także fakt, iż zwykle długość przeglądania sieci w ten sposób oscylowała w granicach dziesięciu minut.

Jak wspominaliśmy niedawno w Dzienniku Internautów, tryb prywatny nie zawsze spełnia swoje zadanie, a instalacja niesprawdzonych dodatków może nas kosztować upublicznienie listy przeglądanych przez nas witryn.

>> Czytaj także: IE9: kolejny prototyp dla programistów


Źródło: Mozilla Labs
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31