Jak urządzić ergonomiczną przestrzeń biurową?

24-09-2018, 11:31

W biurze spędzamy znaczną część dnia. Z tego względu musi być urządzone tak, aby pobudzać do działania, a jednocześnie tworzyć przyjazną atmosferę. Przestrzeń biurowa zaprojektowana właśnie w taki sposób może mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i efektywność pracy. Z tego względu warto poznać kilka przydatnych trików i wskazówek aranżacyjnych.

mat partnera, fot. meble.surfland.com.pl

fot. meble.surfland.com.pl

Nowoczesne biura skupiają się wokół idei minimalizmu. Nie chodzi o to, aby cała przestrzeń była pusta i surowa, ale nadmiar przedmiotów może odwracać uwagę i niepotrzebnie rozpraszać. W związku z tym decydując się na meble do biura, wybierajmy produkty nie tylko wysoce funkcjonalne, ale i stylowe. Dodatki ograniczmy do minimum, stawiając na te, które faktycznie podkreślą charakter danego miejsca. Doskonałym rozwiązaniem, które dodaje charakteru każdemu wnętrzu, są designerskie meble biurowe. Ich oryginalna forma, ciekawa kolorystyka, a do tego wysoki stopień komfortu użytkowania, powodują, że zdecydowanie warto w nie inwestować. Tego typu wyposażenie wyróżnia się modnym i nowoczesnym wyglądem, a jednocześnie ogromną trwałością i funkcjonalnością.

Wybierajmy więc wygodne i ciekawe meble, które będą ozdobą samą w sobie. Oczywiście kolorystyka wyposażenia, podłóg i ścian musi być spójna, albo opowiadać pewną historię. W przypadku doboru odcieni – czy to stonowanych, czy ostrych i intensywnych, musimy wziąć pod uwagę wizerunek samej firmy. W miejscach oferujących usługi kreatywne możemy stworzyć nietuzinkowe wnętrze, które będzie odzwierciedlać wyobraźnię i otwarte umysły pracowników. Za to, gdy urządzamy kancelarię prawną, musimy skupić się na podkreśleniu profesjonalizmu i budowaniu zaufania. Wtedy warto celować w stonowaną kolorystykę i solidne meble, które podkreślą stabilność naszych działań. Aspekt psychologiczny w urządzaniu biur odgrywa ogromną rolę.

Wygoda i zdrowie kręgosłupa

Poza kwestiami wizualnymi i czysto estetycznymi, znaczenie ma również ergonomia pracy. Podstawą dla każdego stanowiska pracy jest dopasowane biurko i fotel. W przypadku każdego z tych mebli zwróćmy uwagę na możliwość regulacji, ponieważ w ten sposób bez problemu dostosujemy wysokość do naszego wzrostu i potrzeb. Ogólna reguła mówi, aby wyregulować wysokość blatu w taki sposób, żeby kąt pomiędzy przedramieniem a ramionami wyniósł minimalnie 90 stopni. Wybrany przez nas fotel powinien być obrotowy, posiadać podłokietniki, oraz – oczywiście – możliwość regulacji. W ten sposób zapewnimy podparcie dla odcinka lędźwiowego, rąk i barków.

Monitor komputera musi być skierowany centralnie na naszą twarz. Odległość powinna wynosić w tym przypadku 40 centymetrów, lekko poniżej naszej linii wzroku. Oczywiście całe stanowisko pracy należy odpowiednio oświetlić, zarówno światłem górnym, jak i dodatkowym.  W innym przypadku praca przy komputerze będzie mieć szkodliwy wpływ na nasz wzrok. Ostatni istotny element to odpowiednia organizacja pracy. Biurko powinno być uporządkowane, pozbawione nadmiaru drobiazgów i papierów. W tym celu warto wyposażyć się w dodatkowe szafki i specjalne organizery na dokumenty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag meble biurowetag mebletag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: