Jak ułatwić sobie życie za pomocą aplikacji na telefon?

25-08-2019, 11:29

Nowe technologie pomagają ludziom niemalże w każdej, codzienne czynności. Dom inteligentny, w którym większość sprzętów obsługuje się za pomocą telefonu komórkowego, jest już coraz bardziej popularny, a poszczególne funkcjonalności dostępne są niemalże w każdym domu.

dom inteligentny

Jak działa dom inteligentny?

Działanie systemów zarządzania, czyli tak zwanych inteligentnych domów sprowadza się do zsynchronizowania wszystkich urządzeń elektrycznych za pomocą specjalnie zaprogramowanych modułów sterowania. Kluczem do tego, aby skonfigurować taki dom, jest to, aby wszystkie urządzenia dało się podpiąć pod specjalistyczne moduły sterujące, które aktualnie są coraz częściej wykorzystywane w niemalże każdym sprzęcie elektronicznym. Dysponując tego rodzaju elektroniką i odpowiednim oprogramowaniem, można sterować wszystkimi urządzeniami w domu za pomocą smartfona i specjalnych, dedykowanych do tego aplikacji. Sam proces sterowania odbywa się za pomocą sieci bezprzewodowych. Najczęściej wykorzystuje się do tego energooszczędne rodzaje połączeń, takiej jak bluetooth lub Wi-Fi, jednak zaawansowane systemy wykorzystują także sieć komórkową i Internet, dzięki czemu można zarządzać domowymi urządzeniami, będąc poza miejscem zamieszkania. W niektórych sytuacjach jest to bardzo wygodne i korzystne, zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają na długo z domu.

Jak można wykorzystać możliwości inteligentnego domu?

Największą i najbardziej praktyczną korzyścią z zastosowanie tego rodzaju rozwiązań jest możliwość zarządzania systemami grzewczymi. Aktualnie montowane w domach piece, można sterować za pomocą sterowników, które są kompatybilne z tego rodzaju systemami. W praktyce oznacza to, że w momencie, gdy kogoś nie ma w domu, można przykręcić grzejniki, a w odpowiednim czasie przed powrotem, z powrotem ustawić docelową temperaturą. Umożliwi to oszczędzenie dużej ilości pieniędzy, a także ułatwi sam proces regulowania termostatów. Do zarządzania inteligentnym domem wystarczy zwykły smartfon lub tablet, a dostarczeniem sterowników do urządzeń, takich jak alarm, termostat czy innych urządzeń elektronicznych zajmują się firmy, które profesjonalnie wyposażają inteligentne domy w niezbędny osprzęt.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag Dynamitetag dom inteligentny
To warto przeczytać

fot. LeslieAnn

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Serwisy specjalne: