Jak szybko przedsiębiorca może uzyskać porady z prawa pracy?

27-03-2019, 12:39

Zatrudnianie ludzi bywa źródłem sporów prawnych. Wówczas warto być w kontakcie z prawnikami z dziedziny praca pracy.

praca

Wsparcie prawników do spraw prawa pracy jest bardzo ważne w prowadzeniu firmy. Dzięki niemu przedsiębiorca nie popełnia błędów w negocjowaniu z pracownikami warunków zatrudnienia. Jest to także pomocne przy sporach pracowniczych.

Porady z prawa pracy — podstawowe informacje o usługach

Jedną z ważniejszych dla przedsiębiorców dziedzin prawa jest prawo pracy. Porady uzyskiwane od prawników często warunkują skuteczne prowadzenie firmy. Prawnicy z dziedziny prawa pracy przygotowują dla przedsiębiorców m.in. wzory umów o nawiązanie współpracy z pracownikami. Sporządzają również regulaminy zakładowe, karty pracy, a także regulaminy wykonywania przez pracowników powierzonych im obowiązków. Pracodawcy mogą również uzyskiwać od prawników codzienne wsparcie w prowadzonych z pracownikami rozmowach czy przy rozpatrywaniu ich ewentualnych skarg. W przypadku konfliktów pracowniczych prawnicy często opiniują pożądane kierunki zachowania, ale i reprezentują pracodawców przed sądami oraz podczas kontroli prowadzonych przez różne instytucje. Z pomocy prawników korzystają także działy zajmujące się sprawami kadrowymi firm. Często dopiero na podstawie wytycznych prawników naliczane jest w firmie wynagrodzenie lub rozliczane są niestandardowe formy zatrudnienia. Wytyczne od prawników są również podstawą do tworzenia wewnętrznych procedur obowiązujących w dziedzinie zatrudniania ludzi w danej firmie.

Przedsiębiorcy mogą bardzo szybko uzyskać porady prawne w dziedzinie prawa pracy – jak to możliwe?

Obecnie wiele kancelarii prawnych, zwłaszcza specjalizujących się w prawie pracy i prawie gospodarczym, świadczy swoje usługi dla klientów w trybie helpdesku. Mianowicie kancelarie współpracujące z przedsiębiorcami mają prawników, którzy udzielają porad prawnych telefonicznie albo mailowo. W takim przypadku przedsiębiorca ma wyznaczonego dedykowanego prawnika z danej kancelarii do codziennego, bieżącego kontaktu. Współpraca wygląda zwykle tak, że przedsiębiorca lub jego pracownik wysyła na wskazany adres mailowy opis sprawy albo problemu prawnego oraz ewentualne załączniki i potrzebne dokumenty, a następnie opisuje szczegółowo swoje oczekiwania. Zwykle w ciągu 15–30 minut przedsiębiorca lub jego pracownik uzyskują od prawnika odpowiedź w postaci praktycznego wskazania, jak należy w danej sytuacji postąpić. Jeśli wymaga tego analizowana sprawa, prawnik w odpowiedzi mailowej przesyła również przygotowane np. poprawione dokumenty, wzory umowy lub oświadczenia. Przedsiębiorcy korzystający ze stałej obsługi prawnej w dziedzinie prawa pracy mogą również w wyznaczonych godzinach dzwonić do swoich prawników i w nagrywanej trakcie rozmowy telefonicznej konsultować wybrane problemy prawne.

Zobacz także:

KOMU POWIERZYĆ ZAKŁADANIE SPÓŁEK WE WROCŁAWIU


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag prawo pracytag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: