Jak stworzyć nowego Facebooka w 54h? Weź udział w Startup Weekendzie

PATRONAT MEDIALNY 30-09-2011, 09:47

Już 28-30 października odbędzie się polsko-niemiecki Startup Weekend w Szczecinie. Do 3 października można nabyć wejściówkę z dużą zniżką. Podczas weekendowych warsztatów powstaną nowe startupy - innowacyjne projekty internetowe, które dzięki wsparciu międzynarodowych mentorów mają szansę na globalny sukces.

Startup Weekend  to 3-dniowe warsztaty dla osób  zainteresowanych stworzeniem  e-biznesu w oparciu  o  innowacyjny pomysł. To międzynarodowy format imprez, które co weekend odbywają się w wielu miastach na świecie.

Celem uczestników Startup Weekendu jest stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów (programisty, grafika czy marketingowca) oraz zweryfikowanie, co rynek myśli o danym projekcie. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. David Noël z Soundcloud, James Digby z Idea72/Rockstart Accelerator czy Alex Farcet ze Startupbootcamp.

- Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami chcemy pokazać, że tworząc startup w internecie, już na początku warto myśleć globalnie. Polscy programiści są bardzo cenieni na świecie, a w Berlinie działa wielu kreatywnych ludzi. Podczas Startup Weekendu chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców, aby wspólnie stworzyli nowe projekty na miarę Facebooka - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp.

Właśnie trwa rejestracja na Startup Weekend Szczecin, do 3 października można kupić bilety z 40% zniżką na stronie www.startupweekend.pl. Organizatorzy przewidują około 100 uczestników, głównie z Polski i Niemiec - programistów, specjalistów od marketingu i grafików. Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Sponsorami imprezy są Microsoft BizSpark, Allegro i Startup Bootcamp.

Zwycięzcy Startup Weekendu pojadą w nagrodę na miesiąc do Hiszpanii, gdzie będą mogli rozwijać swój projekt przy wsparciu mentorów i inwestorów z inkubatora Seed Rocket. Najlepsze startupy otrzymają też cenne nagrody od partnerów imprezy oraz promocję w europejskich mediach.

Od piątkowego popołudnia po niedzielną noc uczestnicy będą pracować w zespołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend, pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Przez cały czas mogą konsultować się z mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie www.startupweekend.pl

Czytaj także: Startup Weekend Poznań - sposób na zaistnienie w e-commerce


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031