Jak stworzyć bezpieczny i dobrze zarabiający portfel inwestycyjny

03-09-2015, 17:29

Celem inwestowania jest pomnażanie pieniędzy. Każdy, kto posiada choć trochę oszczędności, chciałby powiększać swój stan konta szybko i regularnie. Niestety, inwestowanie wiąże się zarówno z ryzykiem, jak i wahaniami kapitału. Robiąc to nierozważnie można nie tylko zniweczyć szanse na duże zyski, ale nawet narazić się na spore straty.

Stopa zwrotu kontra ryzyko

Zasada jest prosta: bezpieczne inwestycje nie dają oszołamiających zysków, z kolei inwestycje obarczone ryzykiem mogą przynieść zarówno spore zyski, jak i bolesne straty. Do bezpiecznych metod pomnażania pieniędzy należą na przykład lokaty bankowe i obligacje skarbowe. Dużo większe stopy zwrotu daje gra na giełdzie czy inwestowanie w waluty. W ich przypadku można jednak również narazić się na straty oraz doświadczanie częstych wahań kapitału.

Istnieje wiele sposobów inwestowania pieniędzy. Każdy z nich cechuje się innym poziomem ryzyka oraz innym poziomem potencjalnych zysków. Od wyboru właściwych instrumentów będzie więc zależeć nie tylko tempo bogacenia się, ale także bezpieczeństwo portfela inwestora.

 

reklama

Znaczenie dywersyfikacji

Rozsądnym wyjściem przy wybieraniu produktów inwestycyjnych jest podział swoich oszczędności na parę części i ulokowanie ich w kilku produktach. Można wybrać instrumenty o różnym poziomie zysków i ryzyka, tak żeby zapewnić sobie stabilniejszy zysk i minimalizować wahania wyceny portfela.

Inwestycje powinny być zróżnicowane nie tylko pod względem typu produktów, ale również rynków, z którymi się wiążą. Zakup na przykład jednostek różnych FIZ, które inwestują na podobnych rynkach albo obligacji korporacyjnych firm z tej samej branży nie będzie dobrym wyjściem. W takim przypadku kryzys pojedynczej gałęzi gospodarki może osłabić cały portfel.

Na temat FIZ poczytasz między innymi na stronie michaelstrom.pl, która systematycznie publikuje również profesjonalne raporty i analizy rynku finansowego.

W czym pomogą maklerzy i doradcy inwestycyjni

Samodzielny wybór inwestycji może być wyzwaniem. Szczególnie dotyczy to osób, które nie są na bieżąco z sytuacją rynkową oraz nie posiadają doświadczenia w pomnażaniu pieniędzy. Takim osobom poleca się skorzystanie z usług biur maklerskich, których doradcy inwestycyjni pomogą wybrać najlepsze fundusze inwestycyjne czy obligacje. Czasem korzystanie z usług maklerskich jest wręcz koniecznością, by mieć dostęp do niektórych produktów. Zawsze warto jednak stawiać na ekspertów, dobrze znających produkty, które oferują swoim klientom.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja Twojej firmy pojawiła się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl.
Redakcja DI nie odpowiada za treść i poglądy zawarte w informacjach prasowych i publikacjach opłaconych.


To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: