Jak sprawdzić dostępność leków w aptece?

25-04-2018, 10:38

Wielu pacjentów jest zdania, że szukanie przepisanych przez lekarzy leków zajmuje dużo czasu. Powodem jest trudna dostępność niektórych preparatów i fakt, że często nie da się zrealizować recepty wyłącznie w jednej aptece. Pacjenci zmuszeni są krążyć od apteki do apteki, by sprawdzić, czy dany lek jest dostępny. Jak ułatwić sobie ten proces?

apteka

Skorzystaj z serwisu KtoMaLek.pl

Internetowe wyszukiwarki to narzędzia, z których pacjenci korzystają coraz częściej. Jedną z nich jest serwis KtoMaLek.pl, który umożliwia pacjentom sprawdzenie dostępności szukanych leków. Aktualnie z serwisem współpracuje ponad 6800 aptek w całym kraju, a liczba ta stale rośnie. Leki w aptekach na KtoMaLek.pl można rezerwować przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. To największa tego typu wyszukiwarka, działająca w Polsce.

Serwis KtoMaLek.pl jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Szukanie i rezerwowanie leków odbywa się w 4 krokach. Najpierw podajemy interesującą nas lokalizację - nazwę miasta oraz ewentualnie ulicę. Następnie wpisujemy nazwę leku. Serwis pokaże listę najbliższych aptek, w których wskazany przez nas preparat jest dostępny. Teraz wystarczy tylko kliknąć przycisk "zarezerwuj" i podać swoje dane kontaktowe, niezbędne do dalszej komunikacji z apteką. Aby cały proces przebiegł pomyślnie, farmaceuta musi potwierdzić naszą rezerwację. Zostaniemy o tym poinformowani wiadomością wysłaną na naszą skrzynkę elektroniczną. Dowiemy się również o tym, ile czasu mamy na odbiór farmaceutyków. Jeżeli rezerwacja dotyczy leku z przepisu lekarza, pamiętajmy o wzięciu recepty.

KtoMaLek.pl jest serwisem, który ułatwia życie pacjentom. Zwłaszcza tym, którzy często potrzebują leków trudno dostępnych. Dzięki wyszukiwarce czas szukania leków jest znacznie skrócony, a pacjenci mogą zarezerwować szukany lek, by mieć pewność, że będzie na nich czekał w aptece. Powstała również wygodna aplikacja mobilna KtoMaLek, za pomocą której można zarezerwować leki przez smartfona lub tablet.

Sprawdź apteki internetowe

Korzystając z internetu szybko możemy sprawdzić dostępność wybranych leków. E-apteki posiadają intuicyjne wyszukiwarki, które ułatwiają użytkownikom wyszukiwanie leków po nazwie preparatu lub substancji czynnej. Widoczna jest także informacja na temat stanów magazynowych, która jest na bieżąco aktualizowana. Dodatkową zachętą są stosunkowo niskie ceny i wygodne formy dostawy. Niestety zakup leków na receptę nie zawsze jest możliwy. Niewiele aptek internetowych posiada oddziały stacjonarne, w których można okazać receptę farmaceucie.

Zadzwoń do apteki

Wykonanie telefonu do pobliskiej apteki nie zajmie nam wiele czasu. Farmaceuta z pewnością udzieli nam informacji, czy dany lek jest dostępny. Jeżeli zezwala na to polityka sprzedaży apteki, farmaceuta będzie mógł również zarezerwować nam wybrany preparat. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie apteki dają taką możliwość.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag lekitag komunikat firmytag Kamsoft
To warto przeczytać


fot. Sarota PR


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.