Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak sprawdzić czy jestem w BIG InfoMonitor?

06-12-2016, 07:07

Zaciągnięcie pożyczki czy kredytu zwykle poprzedzane jest skontrolowaniem sytuacji finansowej klienta. Banki i firmy pożyczkowe korzystają przy tym z baz danych dłużników czy z Biura Informacji Kredytowej. Jak sprawdzić, czy jako klienci widniejemy m.in. w BIG InfoMonitor?

płatności kartą

Czym jest BIG Infomonitor?

BIG InfoMonitor, a właściwie Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. to spółka, która zajmuje się przyjmowaniem, przechowywaniem i udostępnianiem informacji gospodarczych dotyczących zaległego zadłużenia osób i firm, zgodnie z ustawą z dnia 9 kwietnia 2010 roku o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. BIG InfoMonitor prowadzi Rejestr Dłużników BIG i umożliwia dostęp do baz BIK oraz Związku Banków Polskich.

Jak sprawdzić informacje o sobie w BIG InfoMonitor?

Zarówno osoby prywatne, jak i firmy czy instytucje, mają prawo skontrolowania tego, jakie informacje na swój temat zapisane są w bazach Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Osoba prywatna może sprawdzić raport o sobie, w którym znajdą się wszelkie informacje oraz namiary na te podmioty, które dokonały na nasz temat wpisu w rejestrze. Przy rejestracji konta w BIG InfoMonitor użytkownik uzyskuje dostęp do Raportu z Rejestru Zapytań, czyli widzi, kto pytał o niego w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Założenie konta użytkownika w BIK jest bezpłatne, a rejestracja w systemie umożliwia skorzystanie z wybranej usługi za darmo. Klient może pobrać raport o sobie raz na pół roku z BIG, nie ponosząc z tego tytułu opłat. Wystarczy zarejestrować BIGKonto i zalogować się na nie, aby uzyskać dostęp do pobrania raportu o sobie i/lub z Rejestru Zapytań. Przy weryfikowaniu tożsamości użytkownika BIGKonta, BIG InfoMonitor wymaga załączenia skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości ze zdjęciem i wysłania go do weryfikacji. Po niej BIG InfoMonitor przesyła drogą mailową potwierdzenie rejestracji usługi pobierania raportów.

W podobny sposób można sprawdzić swoje dane w Biurze Informacji Kredytowej, a cała procedura została dokładnie opisana na stronie: http://lowcachwilowek.pl/jak-sprawdzic-czy-jestem-w-bik/.

Po co sprawdzać się w BIG i BIK?

Warto sprawdzić, czy osoby trzecie nie wpisały nas na listę dłużników w BIG InfoMonitor, albo czy nie mamy zaległości, które znalazłyby swoje odzwierciedlenie w BIG InfoMonitor. Negatywne wpisy na nasz temat powodują, że banki odmówią nam udzielenia kredytu. Wiele firm pozabankowych kontroluje bazy BIK i BIG InfoMonitor również przy weryfikacji wiarygodności i zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę pozabankową użytkownik może sprawdzić na stronie: http://lowcachwilowek.pl/, jakie wymagania odnośnie do przyszłych klientów mają poszczególne, sprawdzone firmy pożyczkowe.

Dzięki sprawdzeniu swoich raportów w BIG InfoMonitor jesteśmy świadomi, jak nas widzą pożyczkodawcy i banki oraz możemy ocenić swoje realne szanse na otrzymanie pożyczki czy kredytu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:

fot. Sophos




fot. Freepik




fot. Freepik