Jak spakować meble do transportu?

08-06-2018, 07:07

W Internecie można kupić prawie wszystko. Od drobnych upominków po drogie ubrania lub meble. Firmy kurierskie mogą obsługiwać transport rozmaitych przedmiotów. Niestraszne są wielkogabarytowe paczki. Bez większego problemu można przewozić np. kanapy. Jak spakować je do transportu, żeby przewóz mógł odbyć się szybko i bezpiecznie?

mat partnera

Kanapa? Przewieziemy!

Meble można przewozić bez większego problemu. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostaną zapakowane. Zupełnie naturalny wydaje się być przewóz mebli z IKEI za pośrednictwem kuriera. Wszystkie części konstrukcyjne są tak poskładane, by nie zajmowały dużo miejsca. Ponadto producent odpowiednio je zabezpiecza. Kupujący może być pewien, że nawet delikatne elementy zamówionego mebla dojadą do nadawcy w nienaruszonym stanie.

Przewozić przez kuriera można nie tylko biurka, stoliki lub składane szafy. Do tego rodzaju przewozu nadają się też np. ciężkie kanapy. Wystarczy je odpowiednio zabezpieczyć i umieścić na palecie. To pozwoli na komfortowe przeniesienie mebla w inne miejsce.

Dobre opakowanie to podstawa

Do pakowania mebli należy użyć mocnego, grubego kartonu. Ciężka zawartość nie może przemieszczać się w środku pudła. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest wybranie większego kartonu niż tworzenie z tektury nieregularnych kształtów. Jeśli to możliwe – lepiej rozłożyć mebel na mniejsze części, zabezpieczyć je folią bąbelkową i ułożyć w dużym pudełku. Wolne przestrzenie trzeba wypełnić gazetami, folią, styropianem lub potarganym papierem. Dodatkowo należy zabezpieczać narożniki. Cały pakunek należy owinąć folią typu stretch.

Przesyłki o wadze większej niż 50 kg zwykle umieszcza się na paletach. Dzięki temu łatwiej je przenosić i sortować. Poza tym palety nie przesuwają się podczas jazdy.

W przypadku, gdy pakowany mebel jest na tyle duży, że nie mieści się do standardowych pudeł, konieczne jest owinięcie go grubą warstwą folii typu stretch. Można też wspomóc się folią bąbelkową.

Czy kurier może odmówić przewozu mebli?

Może się zdarzyć, że kurier odmówi transportu mebli. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy nadawca chce przesłać meble zabytkowe, antyczne. Takich przedmiotów nie można wysyłać za pośrednictwem zwykłej firmy kurierskiej. Jeżeli paczka ma też niestandardowe gabaryty – lub wymiary podane podczas składania zamówienia nie zgadzają się z prawdziwymi, wówczas kurier może odmówić zabrania paczki. Polecanym brokerem (tani kurier) a zarazem specjalistą w załatwieniu formalności z przewozem mebli jest Globkurier.pl.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.