Jak sobie radzić z przeziębieniami u dzieci?

29-04-2017, 13:32

Wiosna to sezon nasilonego występowania różnego rodzaju infekcji. Szczególnie często atakują one dzieci, które codziennie przebywając w przedszkolach, szkołach czy żłobkach, w bardzo szybkim tempie zarażają się od siebie.

Skuteczną metodą leczenia jest zastosowanie inhalacji. Obecnie sami możemy nabyć specjalistyczny inhalator, który będziemy mogli stosować samodzielnie w domu. Na szczególne polecenie zasługuje inhalator Philips, który dostępny jest w specjalnej wersji dla najmłodszych pacjentów. Inhalator połączony jest z nebulizatorem, co pozwala stosować przy inhalacji standardowe leki przeznaczone do wdychania. Inhalator to bardzo skuteczne zastępstwo dla wszelkiego rodzaju syropów na kaszel. Zastosowanie inhalacji znacznie skraca czas leczenia. Inhalator Philips przeznaczony dla dzieci cechuje się nie tylko najlepszymi parametrami, ale także atrakcyjnym dla najmłodszych wyglądem. Ciekawy kształt zachęca pociechy do korzystania z niego.

Warto skonsultować metody leczenia dziecka z lekarzem pediatrą, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze najmłodsze pociechy. Nie zawsze jednak będzie to niezbędne. Aby ulżyć naszemu dziecku podczas przeziębienia i zwalczyć wirusy, które najczęściej są przyczyną złego samopoczucia, możemy zastosować pewne kroki samodzielnie. Szczególnie ważne jest, by podczas choroby nie zawsze podawać dziecku antybiotyki – zwłaszcza, że wirusy nie reagują na tę metodę leczenia.

Przy przeziębieniach należy przede wszystkim zwalczać objawy, które powinny ustąpić po kilku dniach. Możemy w tym celu podawać naszemu dziecku preparaty dostępne bez recepty, takie jak syropy, szczególnie zwracając uwagę na to, czy cierpi ono na kaszel suchy, czy mokry. Ważnym krokiem jest oczywiście zbicie gorączki, która często występuje przy tego rodzaju infekcjach. Tutaj możemy wspomóc się lekami przeciwgorączkowymi, które również nabędziemy w aptece bez recepty.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Philipstag komunikat firmytag inhalatory
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.