Jak skutecznie chronić zęby przed próchnicą?

13-11-2018, 08:55

Codzienne mycie zębów zwykłą pastą jest niewystarczające, by uchronić się przed próchnicą i chorobami dziąseł. Płytka nazębna oraz kamień osadzający się na szkliwie sprawiają, że usuwanie bakterii z jamy ustnej jest utrudnione. Dodatkowo drobnoustroje gromadzą się w przestrzeniach między zębowych. Jak pozbyć się bakterii próchniczych i skutecznie ochronić zęby przed próchnicą?

mat partnera

Profilaktyka stomatologiczna

Aby zmniejszyć ryzyko próchnicy, powinno się regularnie usuwać kamień nazębny oraz przeprowadzać fluoryzację zębów. Zabieg wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, a jego efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Usunięcie kamienia nazębnego i pokrycie szkliwa fluorem utrudnia gromadzenie się resztek jedzenia. Efekt higienizacji utrzymuje się dłużej, jeżeli stosuje się nici dentystyczne i specjalne pasty do zębów. Dzięki nim nawet przez wiele lat można uchronić się przed ubytkami.

Jaką pastę do zębów wybrać do codziennej higieny?

Pasty wybielające i chroniące przed rozwojem próchnicy są dostępne w niemalże każdym osiedlowym sklepie, drogerii i supermarkecie. Niestety, niewiele past jest wartych uwagi, gdyż tanie produkty mają skład niedostosowany do odpowiedniej higieny jamy ustnej. Pasty do zębów z półek marketów zawierają drobinki, które usuwają ze szkliwa i dziąseł resztki jedzenia, lecz nie domywają zębów dokładnie. Ponadto tanie pasty nie zmniejszają ryzyka chorób dziąseł oraz nie neutralizują kwasów wytwarzanych przez bakterie próchnicze.

Na co dzień lepiej jest wybierać pasty, które są polecane przez dentystów. Dzięki nim usuwa się całą płytkę nazębną, a bakterie próchnicze tracą możliwość dalszego rozwoju. Dodatkowo powinno się używać płynów do płukania jamy ustnej, dzięki którym w ciągu dnia nawet kilkakrotnie można odświeżyć oddech i zwalczyć drobnoustroje rozwijające się na szkliwie.

Zęby będą zdrowsze, jeżeli do codziennej higieny włączy się również preparaty takie jak Tooth Mousse. Jest to pasta, która zawiera fosfopeptyd kazeiny, czyli białka występującego naturalnie w mleku. Substancja tworzy warstwę ochronną szkliwa, zatrzymując jego demineralizację oraz naprawiając uszkodzenia. Pasta Tooth Mousse neutralizuje kwasy wytwarzane przez bakterie próchnicze, zapewniając dodatkową ochronę zębów. Preparatu powinno się używać przed i po zabiegu wybielania zębów, higienizacji jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym oraz w czasie leczenia ortodontycznego. Ponadto pastę poleca się dzieciom poniżej 6 roku życia, kobietom ciężarnym oraz pacjentom ze skłonnością do powstawania ubytków.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Tooth Moussetag próchnicatag komunikat firmy
To warto przeczytać

RSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: