Jak się pozbyć wszy? Preparat na wszy pomoże!

15-02-2019, 18:20

Wszy to zmora każdego rodzica. Choć wszawicą zarazić mogą się przecież nie tylko dzieci. Mimo że nie dowiedziono, żeby wszy przenosiły konkretne choroby, sama obecność pasożytów na głowie często doprowadza do silnego świądu. Co więcej, rozdrapywanie ran na owłosionej skórze głowy może powodować zakażenia. Dlatego jeżeli dostrzeżesz wszy u któregoś z domowników, wybierz się szybko po skuteczny preparat na wszy i grzebień do ich wyczesywania. Sprawdź, jak pozbyć się wszy.

mat partnera

Skąd się biorą wszy?

Wszawicą dość łatwo można się zarazić. Najczęściej dotyka dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Wszy to pasożyty, które atakują owłosioną skórę głowy. Często uważa się, że pojawiają się one w środowisku, gdzie nie jest utrzymywana odpowiednia higiena osobista. Ale wszy mogą „przydarzyć się” każdemu. Wystarczy kontakt z zakażoną osobą.

Wszawica nie jest groźna, o ile nie liczyć tego, że dość łatwo się rozprzestrzenia. Wszy nie przenoszą groźnych chorób, ale powodują poważny problem ze swędzeniem skóry. Często osoby z wszami mogą rozdrapywać skórę głowy nawet do krwi. A to może wiązać się już z zakażeniami bakteryjnymi.

Problem z wszami nie wymaga wizyty u lekarza. Najważniejsze jest jednak szybkie udanie się do apteki po odpowiedni preparat na wszy, który pomoże Ci się pozbyć problemu.

Jak pozbyć się wszy?

Najważniejszy jest dobry preparat na wszy i gnidy. Pamiętaj, żeby zastosować go na głowie wszystkich domowników. Wszy niezwykle łatwo się przenoszą. Jeżeli zauważyłaś wszy u dziecka, koniecznie poinformuj o tym nauczyciela lub wychowawcę w przedszkolu – dziecko mogło złapać wszy od innych dzieci lub też przenieść je na nie. Dlatego, żeby zamknąć krąg zarażania się wszami, warto poinformować o tym wszystkie osoby, które mogły się zarazić.

Żeby skutecznie pozbyć się wszy z domu, wprowadź generalne porządki. Pościel, ręczniki, szaliki, czapki – wszystko, z czym włosy dziecka mogły mieć styczność, wypierz w wysokiej temperaturze, żeby zabić wszy. Najlepiej użyć do dezynfekcji specjalnego proszku do prania.

Preparat na wszy – na jaki się zdecydować?

Jaki wybrać preparat na wszy dla dzieci? W aptekach znajdziesz ich całe mnóstwo. Preparat na wszy może mieć formę szamponu, spray’u, płynu czy żelu. Najpopularniejszą metodą pozbycia się wszy jest użycie szamponu i gęstego grzebienia, który pomoże Ci wyczesać z głowy dziecka wszy i gnidy.

Na rynku jakiś czas temu pojawiły się także preparaty na wszy bez wyczesywania. Takie środki pomogą Ci zaoszczędzić sporo czasu i energii, zwłaszcza, jeżeli przyszłoby Ci wyczesywać wszy z głowy wiercącego się na stołku 3-latka. Najwygodniejszy w takim przypadku będzie więc wspomniany preparat na wszy i gnidy bez wyczesywania, dostępny m.in. pod linkiem: https://drmax.pl/mama-i-dziecko/zdrowie-dziecka/wszy-i-pasozyty.

 

Pamiętaj, że nie wszystkie preparaty działają zarówno na wszy, jak i gnidy. Jeżeli preparat nie zadziała na gnidy, to po kilku tygodniach warto przeprowadzić ponownie kurację.

Nie martw się, jeżeli Twoje dziecko przyniesie z przedszkola do domu wszy. Najważniejsze to zachować spokój i szybko rozpocząć kurację z odpowiednim preparatem na wszy. Pamiętaj też o utrzymaniu odpowiedniej higieny w domu podczas kuracji i przede wszystkim, o zaaplikowaniu jej do wszystkich domowników.

Źródła:

https://drmax.pl/blog-porady/pani-corka-ma-wszy-abstrakcyjne-wszy-u-dzieci-to-zaskakujaco-czesty-problem/

https://wylecz.to/choroby-skory/jak-pozbyc-sie-wszy/


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zdrowietag komunikat firmy
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: